Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kysymys peräsuolentähystyksessä ja pukamahirtossa olleille!

Vierailija
19.02.2006 |

Huomenna sellaista edessä. Tänään olen vedellyt niitä ulostuslääkkeitä, mutta eipä pahemmin ole joutunut pöntöllä istumaan, vain 3 kertaa päivän aikana, jota voisi normaalina päivänäkin olla. Mistä kertoo, eikö lääkkeet tehoa vai eikö ole pahemmin tyhjennettävää? Onko jotain toimenpiteisiin liittyvää mitä olisi hyvä tietää?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kannattaa varata särkylääkkeitä kotiin (ei paljo pysty liikumaan ilman lääkettä) tai jos nyt menisin niin ottaisin jo etukäteen 2x burana 400mg.

Lääkkeillä kipu pysyi poissa, mutta ennenkuin ne alkoi vaikuttamaan niin itku tuli. söin 3 kertaa päivässä 2xburana 400mg ja 2x panadol 500mg yhtäaikaa ja ehkä noin 3 päivän ajan.

Vierailija
2/3 |
19.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

estää sen välittäjäainemyrskyn, mikä muuten seuraa. Anestesialääkäri antanee kunnon dopingin myös, sano jos ei riitä !



Apua lie kotona ? Ruoka.net toimittaa kotiovelle pöperöä jos et itse kykyne pääkaupunkiseudulla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lääkäri ei puhunut mulle ollenkaan kipulääkityksestä ja operaatio on jo huomenaamulla... Toivottavasti tuolta kaapista jotain löytyy! Ja toimenpide tehdään terveyskeskuksessa, niin ei varmaan anestesialääkäriä tarvita. Lääkäri sanoi että ei edes etukäteen tiedä, tarvitsenko yhtään sairaslomaa vai jo seuraavana päivänä töihin. Kurjaa kun ei osaa yhtään varautua.



Enpä tiedä kakan värittömyydestä, mutta verta tulee paljon, onko se ongelma?



Pystynkö ajamaan kotiin autolla vai miten olette päässeet kotiin, julkisillako?