Mistä johtuu et menkat kesti vain 3 päivää?
Siis Keskiviikko-iltana alkoi...yö oli runsasta vuotoa sekä seuraava päivä suht koht runsasta. Torstaina yöllä suht runsasta vuotoa ja perjantai päivällä normaalia.Eilen ja tänään oon pärjänny pikkuhousun suojalla. Unohdin laittaa iltapäivällä uuden kun kävin vessassa, ei mitään vuotoa aamun jälkeen!!! Normaalisti kestää vuoto noin 6 päivää ja pitää olla oikee side.
Kommentit (6)
Apua, meillä on harrastettu keskeytetttyä yhdyntää viimeiset 3 vuotta.Siis jos menkat kestää lyhemmän ajan voiko se johtua raskaudesta`???vastatkaa!
niin pelkästään se voi lyhentää kuukautisia..
Vauvaa ollaan yritetty jo jonkin aikaa, ilman tulosta. Mietinkin tosiaan et voiko olla menkat vaikka raskaana.
Toisilla vuoto vaan tulee ulos nopeammin kuin toisilla. Mulla vuoto oli aikaisemmin 4-5 päivää, mutta synnytyksen jälkeen vaan 3 päivää. Olen käynyt gynellä, joka totesi, että normaalia on:)
Tuossa viimeksi itsellänikin oli samanlaiset menkat joita kuvailit ja siksipä päädyin tänne. Normaalisti kuukautiseni kestävät 5-6pv, onko lyhyille menkoille jokin selitys, pitäisikö kipaista ostamassa raskaustesti??
7päivästä 3-4..