Kaveri soitti ja pyysi
lähtemään " yhdelle" puolen yön aikaan, kun pääsee töistä.
Hirveesti tekis mieli mennä. Isä jäisi kotiin lasten kanssa.
Mies ei vaan anna mun mennä! Ei suostu edes perustelemaan kantaansa!
Miten saisin hänen pään kääntymään?
Kommentit (5)
Taidampa kuitenkin lähtä. Tulee sitten tästä isompi riita tai ei.
AP
Vierailija:
Käytkö usein? Entä miehesi?
Minusta tuollaiset menot pitäisi sopia hyvissä ajoin etukäteen eli ei noin vain lähdetä. Kieltääkö mies useinkin? Kuinka usein käyt ulkona ja kuinka usein mies?
Jos ei ole erityistä sovittu miehen kanssa ja kaikki kotona reilassa niin miksei saisi mennä? Ihme jengiä... Hui en haluaisi kahlitsevaan parisuhteeseen.
Kyllä meillä normaalisti sovitaankin baarireissut etukäteen.
Yleensä niistä neuvotellaan, koska toisen pitää hoitaa lapsi. Nyt lapsi olisi nukkumassa. Tulisin kotiin parin tunnin päästä.
Ap
Vierailija:
Antaisitko miehen mennä, jos miehen kaveri tuosta noin vain soittaisi ja pyytäisi.
Minusta tuollaiset menot pitäisi sopia hyvissä ajoin etukäteen eli ei noin vain lähdetä. Kieltääkö mies useinkin? Kuinka usein käyt ulkona ja kuinka usein mies?
...paitsi jos teillä on niin kuin tuttavaperheessä et vaimo ei IKINÄ päästä miestä mihinkään ja sit valittaa kun mies ei päästä häntä viihteelle :D