Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kiukutteleeko muiden lapset äideilleen eniten?

Vierailija
17.01.2006 |

Joskus oikein todella pistää ärsyttämään kun kaikki loat saan niskaani. Hoitotädin ja isän seurassa lapsi paljon hyväntuulisempi, mutta kun minä tulen töistä niin johan alkaa huuto ja natina ja kitinä. Joskus vaan tuntuu että ei jaksa enää kuunnella.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
17.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei vaiskaan!! Noinhan se menee.

Vierailija
2/4 |
17.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta tärkeimmälle ihmiselle saa näyttää ne huonotkin puolensa. <3

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näin on meilläkin.

Vierailija
4/4 |
17.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja vaikka perustan tajuankin, niin silti on joskus äärettömän raskasta huomata, että vaikka isä yrittää olla mukana ja jeesata, niin mitä enemmän isä on lapsen kanssa, sitä enemmän se lapsi räyhää äidille.



Näin siis meillä. Aiemmin meillä on iltapesu ja -satu siirtyneet isän hommiksi ja kaikki illat on ihan erilaisia. Paitsi eilen illalla, kun lapsi HALUSI isän lukemaan, koska se lukee pidempiä iltasatuja - niin sitten koko loppuilta oli taistoa äidin kanssa.



Eli noin hyvin yksioikoisesti sanottuna, että mitä vähemmän annan lapselle aikaa sitä enemmän lapsi ottaa aikaani rähisemällä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme neljä