Miksi miehelläni ei meinaa seistä?
Eilen yritin ottaa suihin mut ei seissyt ei. Ollut seksissä muutenkin viime aikoina lakkoilua molemmin puolin. Eikä kuulemma kiinnosta edes runkkailla yksinään... Ikää 26 miehellä, toinen lapsi tulossa. Ekassa raskaudessa ei ollut tätä ongelmaa
Kommentit (9)
Oliko hän halukas toisen lapsen tekoon? Oliko miehesi mukana edellisessä synnytyksessä? Se voi aiheuttaa että muistaa nytkin sen synnytystuskan ja ei innostu.
Masennus?
Mies se itse on pihtaillut lähes koko raskauden ajan.
Ei työstressiä, tosin jonkinlaista positiivista, viimein hedelmällistä muutosta työelämässä. Opiskelee viimeinkin haluamaansa alaa.
Ja kyllä, oli halukas toisen lapsen tekoon. Oli synnytyksessä mukana, jännittää tätä tulevaa synnytystä kyllä... Mutta että puolisen vuotta haluttomana?
Masentunut ollut joskus vuosia sitten mutta ei voi olla kyse siitä. Ehkä se on tämä tuleva muutos...
suosittelen että otat ja keskustelet miehesi kanssa, miksi häntä ei haluta.
Yleensä miehet sortuvat helpommin uskottomuuteen silloin kun kumppani on raskaana ja on pieni lapsi ja teillä nämä molemmat. Kysy suoraan onko joku toinen.
Joillekin miehille synnytyksessä mukana olo on traumatisoivaa ja jos ne kuvat kumppanista pyörii mielessä niin eipä ihme ettei seiso. joku kokee myös niin että satuttaa vauvaa kun jyystää peniksellään.
Toivottavasti et painosta sai syyllistä miestäsi tästä haluttomuudesta. Se on ehdottomasti paras tapa tappaa viimeisetkin halut. Pidä miestäsi hyvänä ja anna ajan kulua.
Moi!
Meillä toisinpäin....
Miten kauan olette olleet ilman seksiä / miten harvoin harrastelette...
Meillä ekan lapsen syntymän jälkeen aluksi viikon kahden välein... sitten kerran kuussa... sit kun aletiin yrittään toista niin vaimo halus kokoajan... ja kun tärppäs niin lakkas haluttamasta... Nyt syntymästä 8 vk ja kerran olen saanut..... :-(
on kokeiltu mutta ei sillon ainakaan alkanut seistä
Se lapsentulo elämää muuttaa, voi asioiden tärkeysjärjestys muuttua. Ja muutenkin.