Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Raskausmyrkytyskö?

Vierailija
19.12.2005 |

Kävin neuvolassa tänään ja virtsassa oli proteiinit plussalla? Tarkoittaako tämä välttämättä raskausmyrkytystä, onko muilla kokemuksia? To pitää mennä neuvolaan antamaan uudestaan pissanäyte. Muita oireita ei paljon ole...väsynyt olen vain, ja turvotusta ihan pienissä määrin. Rv 38

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
19.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikös myös verenpaineet nouse yks kaks ja myös turvotus lisäänny. Luulis että olisivat puuttuneet jos epäilisivät raskausmyrkytystä..

Vierailija
2/6 |
19.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

kyllä ne siellä seuraa.. :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
19.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

mulla ei ollut kuin siinä rajalla, sitten seuraavana päivänä oli ++ ja käynnistettiin synnytys

Vierailija
4/6 |
19.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onneksi raskaus loppuu useimmilla ennenkuin pääsee raskausmyrkytykseksi asti. Sitten, kun olet siinä asti, että raskausmyrkytystä epäillään, niin lähettävät sairaalaan verikokeisiin. Sillä se sitten selviää. Ja jos sitä on, niin joudut sitten loppuajaksi sairaalalepoon. Tuohon sinun oireidesi tason perusteella on piii...iitkä matka vielä.



Eli oikein lievää oiretta on ja pääsit tiukempaan tarkasteluun. Tarkastelun tarkoituksena on varmasti myös katsoa se vauhti, millä oireet pahenee. Vain synnytys on sitten se parannuskeino. Ja se häämöttää siellä odotuksen loppumetreillä kuitenkin 100% varmuudella. :) Äläpä siis vielä hätäile turhia, ei ole syytä. Onnea odotukseesi.

Vierailija
5/6 |
19.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

verenpaine oli koholla jonkin verran 140/89.

Vierailija
6/6 |
19.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

paineet nousi kahdessa päivässä niin, että alipaine oli ensin 88 ja sitten yhtäkkiä 104.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi yhdeksän