Onko kellään terkkarin " arvio" vauvan sukupuolesta pitänyt paikkaansa?
Kun kuunteli sydänääniä, sanoi heti että kuulostaa pojalta. Jäin asiaa miettimään, että pitääköhän paikkansa. Osaako kokenut terkka jo äänien perusteella arvata oikein?
Kommentit (4)
ja sanon aina joskus, että kuulostaa siltä ja siltä, mutta eri asia on, kumpi on syntyessään. On väitetty, että jos syke on 120-140, se on poika, ja 140-160 kuuluu tytölle. Mutta mikään fakta tämä siis EI OLE. Joskus osuu oikeaan ja joskus menee veikkaus myös väärin.
Ei jösseskristus taas!!!!! Silloinko se arvio, pitää paikkaansa, kun tulee se, jota terkkari on veikannut. BBBBBBBBBUUUUUUUUAAAAAAHHHHHHHHH Täällä on oikeasti maailman tyhmimmät ihmiset. Mistä helkutista sen tietää, että se on arvio, joka on pitänyt paikkaansa. Ettei vain olisi muuten toteutunut se 50 prosentin mahdollisuus?
Ja jos terjkka heittää oman arvauksensa sukupuolestanjoka osuu oikeaan voidaan sanoa että " arvio" piti paikkansa.
Kuulemma sellanen junamainen ääni....