Millainen ihminen käyttää Pentikin astioita ?
Kommentit (8)
Haaveellisia romantikkoja molemmat. Tulevia opettajia.
Minäkin tunnen kaksi, jotka keräävät Pentikiä. Toinen on musiikinopettaja, toinen lastentarhanopettaja.
nainen
ei kovin taiteellinen eikä boheemi
Ihan normaali ihminen. Mulla ei ole.
(Eli lautasten ja kuppien lisäksi kaikki mahdolliset vuoat, teepannut, munakupit, sirottimet, kulhot, kastikepullo, voirasia, maito[purkin]kannu jne... onhan noita vaikka mitä, ja osatn sitä mukaan kun uusia tulee.)
Käytössä aivan arkisin, paisti kahvikupit --> arkikahvikuppeina ja lasten astiastona Muumi-astiat Arabialta.
En ole mitenkään kireä tai tiukkapipo, enkä myöskään opettaja (sinne päinkään). Ja olen kaukana boheemista. :)
Olen kotiäiti (normi koulutus + työpaikka, odottaa mammalomalta palaavaa), jolla aviomies (normi koulutus + työpaikka), asumme omakotitalossa, kaksi lasta jne... eli ihan tavallisia ihmisiä, jotka arvostavat estetiikkaa elinympäristössään.
älykkäät, menestyvät, kauniit, rohkeat, erilaiset, taiteelliset, yksilölliset ja suurkaupungissa asuvat ihmiset? :)
Minunlainen. Mut meillä kyllä myös Villeroy & Bochia ja vanhaa Arabiaa ja Röhrstrandia kans. Et mitäpä vois sanoa... kun ei ole yhtä tyyliä, kun vaihtelee eri kattausten mukaan. Analyysejä luonteesta otetaan vastaan.
Varmaan aika tavallinen äiti-ihminen olen. Pinna kireellä useesti ja silleen.