IKEAN huonekalut-ovatko lujia ja tukevia??
Ikeat kaukana, nettikauppa ainoa mahdollisuus, tämä kiinnostaisi http://www.ikea.com/fi/fi/catalog/products/20108636
Onko kellään kokemusta tästä tai ylipäänsä Ikean huonekaluista, miten tukevia ovat?? Etteivät ole kuten vaikka Sotkan hyllyt että suunnilleen saa puhaltamalla heilumaan?
Tai onko kellään suositella muuta vastaavaa, lastenhuoneeseen lelukaapiksi lähinnä ajattelen näin alkuun.
Kommentit (3)
Ikeasta on hankittu meille lamppuja ja lastensänky. Lamput hajosivat. Vauvan sängyn pohjalevy pitki sekin käydä vaihtamassa, kun Ikea ilmoitti että juuri meidän sänkytyypin levyssä oli joku valmistusvirhe. Ylimääräinen vaiva harmitti.
En itse hanki Ikeasta enää muuta kuin tarvikkeita; patjansuojuksia, keittörättejä, vauvan sängyn lakanoita, lasten muoviastioita, lapsilukkoja laatikoihin ja kaappeihin ja vesi- ja viinilaseja. Lastentavarat ja astiat ovat olleet edullisiä ja yllättävän toimivia.
mutta nykyään huonekaluja ei pidetä ikuisuuksia, joten jos aiot ostaa uudet joka viides vuosi niin mikäs siinä
Edullisia kyllä. Itse koitan välttää. Niissä on kertakäyttötavaran maku. Vaikka joskus kiireissäni olen kyllä kotiin ostanut vaikka kuinka paljon IKEAsta, niin koitan nyt ostaa vanhaa.