Huomenna isänpäivä ja meillä on paskanen koti eikä mitään tarjottavaa huomiseksi.
Kommentit (14)
ei jaksais siivotakaan, ja vauva kuitenkin herättää yöllä taas sen yli 10 kertaa, joten aamuiset yllätykset saa jäädä kyllä.
on meillä kortti ja lahja miehelle. tarjottavia ei mitään.
niillä aina kotona siivotonta ja tarjottavat kaupasta jos jotakin on :)
Kaupasta haet klo 12 jälkeen jotain pullaa.
Kaikilla, myös itselläsi, parempi mieli koko viikon.
Kaupasta haet klo 12 jälkeen jotain pullaa.
Kaikilla, myös itselläsi, parempi mieli koko viikon.
Hah et ole käynyt meillä! Ei meillä mahdu imuroimaan ennen kuin on raivannut ainakin 2 vuorokautta putkeen romuja pois alta!
ap
Juhlapäivä on juhlimista ja yhdessäoloa varten, arki siivoamista varten. Tuskin lapset ja isä myöhemmin muistaa oliko sotkuista vai siistiä, mutta yhteisen leipomishetken ja kivan tunnelman voi muistaa loppuikänsä.
täällä, tulin juuri töistä enkä varmasti jaksa nyt mitään valmisteluja. Onneksi on lahja ja saadaan nauttia yhdessä olosta KOKO huomispäivän, meillä ei iskä nipota jos ei ole siivottu ; )
loukkaantuisi äitienpäivänä vastaavanlaisesta. Minulla on äitienpäivä vuoden jokaisena päivänä ja siihen mahtuu sotkuisia ja siistejä päiviä. Minusta on turha stressata isän/äitienpäivästä. Sitä voi juhlia ihan milloin vain.
näissä "keskusteluissa" pompahtaa aina jossain vaiheessa esiin se äiti teresa, puhdas ja yltiöhyveellinen, äitienpäivä on meillä joka päivä, pälä pälä.
mieheni, lasteni isä, on koko huomisen päivän töissä.
No, meillä lapset antoi isänpäivälahjat jo tänään (vaikka koti on kuin kaaos).
ja menkää syömään niitä johonkin kauniiseen paikkaan lähistöllä. Ei sotkukaan haittaa...
ja tarjolle voit laittaa vaikka itsesi jos et muuta keksi, isänpäiväseksi on hyvä lahja, kunhan se on hyvää seksiä.
Nauttikaa toistenne seurasta, se on pääasia.