Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

auttakaa!

Vierailija
29.02.2012 |

mitä teen? mieheni ei halua minua enää. kaikki alkoi kun tulin raskaaksi, seksi loppui kuin seinään. välillämme ei ole enää mitään seksuaalista. ennen harrastimme seksiä melkein päivittäin ja joskus useammankin kerran päivässä. nyt olemme olleet ilman jo vuoden!! ymmärrän kyllä että raskaus saattoi olla osa syy mutta lapsikin on pian 7kk. olemme jutelleet kyllä mutta ei mieheni osaa sanoa syytä. en tiedä kuinka kauan jaksan tätä sillä kaipaan suunnattomasti seksiä ja läheisyyttä ylipäätään.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
29.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uskotko, että miehesi on ollut vuoden ilman? Tuskinpa...

Sinun ei todellakaan tarvitse kärsiä tuollaista, nosta kissa pöydälle ja äkkiä. Mee vieraisiin, niin mä tekisin.

Vierailija
2/7 |
29.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

en usko että se on mua pettänyt. olen asiasta kysynyt ja hän on kieltänyt. ja huomaisin kyllä jos valehtelisi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
29.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun entinen mies ei halunnut enää mua, kun tulin raskaaksi. Tai alkuraskauden aikana minä en haöunnut, mutta kun aloin tottumaan raskaana olemiseen ja pahoinvointikin loppui, ja olisin halunnut seksiä, mies ei enää halunnutkaan. Sanoi pelkäävänsä satuttavansa vauvaa. Emme tainneet kertaakaan harrastaa seksiä raskauden aikana. En tainnut edes suusksiä antaa, kun en siitä silloin nuorena tykännyt. Synnytyksestä miehelle jäi omien sanojensa mukaan trauma, kun näki vauvan pään työntyvän ulos jalkovälistäni. Se näky kuulemma vei halut pitkäksi aikaa.

En muista tarkkaan, kuinka monta kertaa meillä oli seksiä esikoisen syntymän jälkeen, mutta alle kymmenen. Erosimme lapsen ollessa 1,5 v.

Omat halut palasivat aika pian eron jälkeen, kun tapasin nykyisen kumppanini.



Vuosia eron jälkeen sain tietää, että eksäni oli pettänyt minua ollessani raskaana. En tiedä, johtuiko haluttomuus syyllisyydestä vai mistä. En olisi ikinä uskonut.

Vierailija
4/7 |
01.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Satutäti taas vauhdissa.

Vierailija
5/7 |
01.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Satutäti taas vauhdissa.

Kerroin omasta elämästäni. Onko sulla jokin ongelma sen suhteen?

4

Vierailija
6/7 |
01.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kerrot rehellisesti miehellesi että seksi ja läheisyys ovat tärkeitä ja kaipaat niitä. Tauon jälkeen aloittaminen voi olla vaikeaa, mutta sopikaa että yritätte muutamia kertoja. Ennen kaikkea, pyrkikää ottamaan rennosti (mikä voi tietenkin olla hankalaa jos ja kun kovasti odottaa).



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
02.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos on niin ettei oma vaimo haluta, niin eikö ole senverran munaa, että kertoisi syyn vaimolle?

Jos me ei saada munaa, eikö olisi aiheellista saada selitys?.....voitais siirtyä edes seuraavaan....

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän kolme