Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Klitoriksen paikka ja orgasmiherkkyys

Vierailija
23.11.2011 |

Haluaisin kysyä naisilta, onko kellään vastaavanlaista?



Pokasin pari viikonloppua sitten raflasta hieman alle nelikymppisen suhteellisen hyvännäköisen punapään (ei ollut oikeesti punapää, paljastui myöhemmin). Yöllä kimppasaunoimme ja joimme vielä muutamia siidereitä. Jo saunassa hänen pyllistellessään ja levitellessään haarojaan lauteilla huomasin hänessä mielenkiintoisen seikan; hänen karvaton tussuvakonsa oli suhteellisen lyhyt hänen kokoonsa nähden. Menimme saunan jälkeen suoraan sänkyyn ja aloitin lämmittelemään häntä varovaisesti sormella hiplaten, mutta en löytänyt klitoriksen nipukkaa laisinkaan normaalista sijainnista. Hivuttauduin alemmaksi suudellen hänen vartaloaan ja päädyin lopulta imemään hänen pilluansa, jolloin huomasin, että hänen klitoriksensa sijaitsi osittain vaon etuosan sisäpuolella. Imien ja nuollen vakoa sisältä klitoris pullahti yhtäkkiä suuhuni, jolloin sain sitä imemällä hetkessä hänelle ensimmäisen, erittäin voimakkaan orgasmin. Orgasmin jälkimainingeissa hän ei antanut koskea ollenkaan häpyhuuliinsa ja nänneihinsä, mutta nautiskelin itse hyväillen hänen pakaroitaan ja pientä pömppömahaa. Lopulta hän tarttui minuun, veti päällensä ja ohjasi liukasnesteestä kiiltävän kaluni vakoonsa, joka olikin tiukka, mutta erittäin liukas. Jo ensimmäisellä työnnöllä tunsin hänen värisevän rajusti ja muutaman edestakaisen liikkeen jälkeen hän tarrautui minuun hampaillaan ja kynsillään purren olkapäätäni orgasmin velloessa hänen sisällään. Itse en kerennyt edes kunnolla lämmetä, saatikka laueta. Kun hän oli selvinnyt hieman toisesta orgasmistaan, hän otti kaluni suuhunsa ja imi ihan orgasmin partaalle, jolloin siirryin jälleen hänen päälleen ja laukesimme molemmat ihan muutaman työnnön aikana. Yön aikana ja aamulla suoritimme vastaavia toimia ja arvioisin hänen saaneen ainakin parikymmentä orgasmia koko aikana. Itse sain neljä, mutta kaikki ne olivat sellaisia, etten voinut suorittaa varsinaista yhdyntää kauan, vaan hän joko kädellään tai suullaan vei orgasmin partaalle ja tyhjennys suoritettiin sisälle hänen lauetessaa, joskus erittäin voimakkaasti.

Myöhemmin tavattessamme samoissa merkeissä hän kertoi, että hänen ongelmansa on juuri tuo klitoriksen sijainti. Hän saa orgasmeja normaalissa yhdynnässä liian herkästi, miehet eivät tykkää, kun varsinainen akti typistyy aina lyhyeksi. No katsotaan, olemme seurustelleet seksin merkeissä tämän reilun pariviikkosen ja en elämässäni ole nauttinut enempää! Parissa viikossa ainakin sata orgasmia ja hänellä useita satoja, ellei...



Onko täällä keskustelupalstalla keskustelevilla naisilla kellään samanlaista klitorista tai orgasmiherkkyyttä?

Kommentit (18)

Vierailija
1/18 |
19.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haluaisin kysyä naisilta, onko kellään vastaavanlaista? Pokasin pari viikonloppua sitten raflasta hieman alle nelikymppisen suhteellisen hyvännäköisen punapään (ei ollut oikeesti punapää, paljastui myöhemmin). Yöllä kimppasaunoimme ja joimme vielä muutamia siidereitä. Jo saunassa hänen pyllistellessään ja levitellessään haarojaan lauteilla huomasin hänessä mielenkiintoisen seikan; hänen karvaton tussuvakonsa oli suhteellisen lyhyt hänen kokoonsa nähden. Menimme saunan jälkeen suoraan sänkyyn ja aloitin lämmittelemään häntä varovaisesti sormella hiplaten, mutta en löytänyt klitoriksen nipukkaa laisinkaan normaalista sijainnista. Hivuttauduin alemmaksi suudellen hänen vartaloaan ja päädyin lopulta imemään hänen pilluansa, jolloin huomasin, että hänen klitoriksensa sijaitsi osittain vaon etuosan sisäpuolella. Imien ja nuollen vakoa sisältä klitoris pullahti yhtäkkiä suuhuni, jolloin sain sitä imemällä hetkessä hänelle ensimmäisen, erittäin voimakkaan orgasmin. Orgasmin jälkimainingeissa hän ei antanut koskea ollenkaan häpyhuuliinsa ja nänneihinsä, mutta nautiskelin itse hyväillen hänen pakaroitaan ja pientä pömppömahaa. Lopulta hän tarttui minuun, veti päällensä ja ohjasi liukasnesteestä kiiltävän kaluni vakoonsa, joka olikin tiukka, mutta erittäin liukas. Jo ensimmäisellä työnnöllä tunsin hänen värisevän rajusti ja muutaman edestakaisen liikkeen jälkeen hän tarrautui minuun hampaillaan ja kynsillään purren olkapäätäni orgasmin velloessa hänen sisällään. Itse en kerennyt edes kunnolla lämmetä, saatikka laueta. Kun hän oli selvinnyt hieman toisesta orgasmistaan, hän otti kaluni suuhunsa ja imi ihan orgasmin partaalle, jolloin siirryin jälleen hänen päälleen ja laukesimme molemmat ihan muutaman työnnön aikana. Yön aikana ja aamulla suoritimme vastaavia toimia ja arvioisin hänen saaneen ainakin parikymmentä orgasmia koko aikana. Itse sain neljä, mutta kaikki ne olivat sellaisia, etten voinut suorittaa varsinaista yhdyntää kauan, vaan hän joko kädellään tai suullaan vei orgasmin partaalle ja tyhjennys suoritettiin sisälle hänen lauetessaa, joskus erittäin voimakkaasti. Myöhemmin tavattessamme samoissa merkeissä hän kertoi, että hänen ongelmansa on juuri tuo klitoriksen sijainti. Hän saa orgasmeja normaalissa yhdynnässä liian herkästi, miehet eivät tykkää, kun varsinainen akti typistyy aina lyhyeksi. No katsotaan, olemme seurustelleet seksin merkeissä tämän reilun pariviikkosen ja en elämässäni ole nauttinut enempää! Parissa viikossa ainakin sata orgasmia ja hänellä useita satoja, ellei... Onko täällä keskustelupalstalla keskustelevilla naisilla kellään samanlaista klitorista tai orgasmiherkkyyttä?

Hyh, siideriä.

Vierailija
2/18 |
23.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletan kuitenkin, että olet niin hyvä seksikumppani, että tyydytät naisen kuin naisen klitoriksen sijainnista riippumatta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/18 |
23.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kiva fantasia =)mullakin klitta on noin,kylläkin =)t,melkein 4-kymppine ihanus =)

Vierailija
4/18 |
23.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt ymmärsin miksi mua 10 v nuorempi kolli on paneskellu mun kans jo 8 v =).

Ja mäkin olen hyvin säilynyt..

Vierailija
5/18 |
24.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kertomukseni antoi ehkä ymmärtää, että olisin keskenkasvuinen, naisia asiakseni pokaileva keskenkasvuinen, mutta olen tosiaankin hieman alle 40v ja etsin edelleen sitä suurta rakkautta, en ainoastaan seksiseuraa. Edellisissä parisuhteissani olen oppinut kunnioittamaan naisten oikeutta orgasmiin, vaikka joskus se onkin vaikeaa, jos naisella on estoja esim. suuseksin suhteen. Edellinen suhteeni oli juuri tällainen. Parini ei rentoutunut normaalin yhdynnän aikana ja orgasmin saamisesta tuli pakkomielle, hänen mielestään suuseksillä saavutettu orgasmi ei ollut aito. Itse en ole tosiaankaan pornofilmien kaltainen uros, joka kestää naintia vaikka puoli tuntia yhtäjaksoisesti, joskus viisi minuuttiakin on liikaa, jos vaan erehdyn hyväilemään pakaroita yhdynnän aikana. Suihinottoa kestän paremmin, jos sitä ei suoriteta kuusysissä, jolloin pimpsa on suussa ja pakarat käsissä.

Olen seurustellut vakavasti kolmesti mutta seksikumppaneita on ollut parikymmentä. Näillä parillakymmenellä on kuitenkin ollut klitoris suurinpiirtein omalla paikallaan ja orgamiherkkyys tavallinen... kuusi näistä naisista sai orgasmin ainoastaan suuseksissä tai käsin/apuvälineillä. Tietysti tällainen orgasmiherkkä nainen on jossainmäärin unelma, mutta jos haluaisi tosiaankin nauttia pidempään normaaliyhdynnästä, niin joutuu kikkailemaan.

Parini on terveysalan ihminen ja on oppinut ammatissaan, että tuntoherkkyyttä voi vaimentaa esim puudutteilla. Kokeilimme sitä, mutta innokkaana sekstailijoina aloitimme aktin hieman liian aikaisin ja terskani puutui sillä seuraamuksella, että en lauennutkaan normaalisti. Hänen orgasminsa sen sijaan tuli jo varmaankin kolmen minuutin jälkeen ja minulta ei taas tullut , ei käsin eikä suulla. Kalu oli sen tuntuinen, kuin olisi puutappi ollut jalkovälissä.

Toisella kerralla onnistuimme paremmin ja akti kesti reilut viisi minuuttia kumpaisenkin lauetessa lopulta, eikä puudute tainnuttanut terskaa.

Jos luulette, että tämä on fantasiointia, niin luulkaa vaan, mutta silti haluaisin naisilta mielipiteitä, jos on samoja ongelmia.

AP

Vierailija
6/18 |
24.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

koskea pimpsaani ja saan orgasmin silti.Riittää, kun pyörittelee tai imee nännejäni jonkin aikaa, niin uuuhh--

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/18 |
30.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

tosi pitkä pimppivako. 5 vuotias poikani kerran naapuriystäväni kanssa saunassa ollessamme totesi että 'On sullä äippä aika paljon pitempi pimppihaava kuin naapurin tädillä'... no naapurin tädin kanssa tirskuttiin sitä sitten loppusaunominen.

Poikani poistuessa pesuhuoneesta rupesimme istumaan ylälauteille vastakkain ja vertailimme naureskellen pimppejämme. Huomasin että ystäväni pimppivako oli tosiaankin puolet omastani ja klitoris sijaitsi aivan vaon reunalla, mutta itselläni klitoriksen paikka oli melkein puolet etusormeni mittaa ylempänä.

Itse en saa ollenkaan orgasmia normaaliyhdynnässä, mutta itsetyydytyksellä ja suuseksillä sekä öljytyllä 'vieraalla' sormella saan todella nopeasti. Saadessani orgasmin saan lisäorgasmeja jos seksikumppanini osaa oikealla tavalla hieroa nännejäni, ei liian rajusti, mutta ei liian hiplatenkaan... tässäkin öljytty sormi auttaa.

Naapuriystäväni kertoi, että hän taas laukeaa tosi nopeasti normaalilla aktilla, mutta miehellään on kuulemma vielä joskus vikkelämpi siemenlinko, laukeaa joskus ennenkuin on päässyt sisällekkään ja ruiskii spermat pitkin mahaa ja pimppivakoa. Tähän liian aikaiseen laukeamiseen kuulemma on paras lääke pari paukkua ennen aktia.

Kerran yritin tyydyttää itseni puolijuovuksissa, mutta siitä ei tullut mitään. Himot olivat hirveät, mutta vaikka hieroin klitoriksen melkein rakoille, orgasmia en saanut millään.



Onko muilla kanssasisarilla tai puolisoillanne klitoriksen paikka taas kovin etäällä vaosta ja vaikuttaako se orgasmin saamiseen?

Vierailija
8/18 |
30.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hivuttauduin alemmaksi suudellen hänen vartaloaan ja päädyin lopulta imemään hänen pilluansa, jolloin huomasin, että hänen klitoriksensa sijaitsi osittain vaon etuosan sisäpuolella.

missä sen klitoriksen sun mielestäs pitäis sijaita? Mä en myöskään ymmärrä miks pitää kirjottaa tällaisia pitkiä fantasioita simppelin kysymyksen takia...

Itse en voi sietää klitoriksen imemistä. :|

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/18 |
30.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

saada orgasmi. Kiihottuminen, oikea kumppani ja sopiva hankauskulma taannevat orgasmin klitoriksen sijainnista huolimatta. Ja niitä orgasmeja kun saa ilman klitoriskosketustakin.

Vierailija
10/18 |
01.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

"hänen klitoriksensa sijaitsi osittain vaon etuosan sisäpuolella."



Siis missä?? Vako = emätin?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/18 |
01.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

"hänen klitoriksensa sijaitsi osittain vaon etuosan sisäpuolella."

Siis missä?? Vako = emätin?

Vierailija
12/18 |
01.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

klitastani on melkein etusormen kokoinen matka emättimen suulle. Eikö näin ole muilla. Entä minkäkokoiset klitat teillä on? Minun ei ole kuin nuppineulanpään (tai kiihottuneena ehkä herneen) kokoinen. Miten teillä muilla?

Minä en saa orkkua pelkästä yhdynnästä - kädet tai kieli pitää ottaa mukaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/18 |
02.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä se suurinpiirtein tältä kaikilla naisilla näyttää: http://www.gynla.com/img/vc.jpg



Tää juttu taitaa olla päiväuni... vai tuleeko aloittaja tekemään tarkempaa selkoa? :)

Vierailija
14/18 |
04.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

tulla tekemään klitoriksen paikasta?

No nyt se hänen alapäänsä on nähty niin monta kertaa päivänvalossa, että pystyn toteamaan ettei hänen klitoriksensa tosiaankaan ihan vaginan sisäpuolella ole, mutta melkein. Hänellä on tosiaankin Klitoris ehkä reilun sentin päässä vagina-aukosta ja pissireikä ihan heti siinä alapuolella... ei sillai niinkun tuossa jonkun vastaajan lähettämässä kuvassa. En itse ole niiden parinkymmenen aikaisemman seksikumppanin joukossa törmännyt vastaavaan. Klitoris on piilossa suojanahkan alla ja imiessä pullahtaa "stondaamaan", tästä johtui ekassa "oletetussa fantasiassa" olettamus, että klitoris pullahti esille vaginan sisältä.

Mutta toinen seikka mikä hänellä on myös erona aikaisempiini: Hänellä on ihan oikeasti se kuuluisa G-piste vaginan sisällä. Sormella koettaessa siellä on sellainen hieman kohollaan oleva kukkula ja luulen, että se aiheuttaa ne pikaiset laukeamiset, koska liukastetulla sormella hiemankin sitä hieromalla tapahtuu laukeaminen muutamassa kymmenessä sekunnissa.

Nyt olemme myös kokeilleet alkomahoolin vaikutusta (4 päivää Tallinnassa lomalla) orgasmin saantiin... aika humalaan pitää hänen juoda itsensä, ettei orgasmi tulisi hetkessä, eli on sillä vaikutusta, mutta ei siinä taas ole järjen häivää, jos ei aamulla muista harrastaneensa seksiä yöllä;).

Olemme testanneet myös kaikki mahdolliset asennot, onko niillä vaikutusta: Kylkiasennosta hän ei laukea ihan niin nopeasti, mutta kontallaan takaapäin taas muutamassa kymmenessä sekunnissa... saa pitää kiirettä jos meinaa itse keretä samaan aikaan laukeamaan!

Jotenkin tuntuu, että hän on myöskin jonkin tason seksiriippuvainen, kun tuntuu että koko ajan pitäisi olla hommissa... Vai onko ihan tavallista, että nainen haluaa/saa vuorokaudessa seksiä 5-10 kertaa ja 20-40 orgasmia?



Selventiköhän tämä "oletettu fantasia" asiaa yhtään?



AP... kalu vieläkin "Tallinnahellä".

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/18 |
04.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja omintakeisesti vibralla ei mene kuin 10-15 sekuntia voimakkaan orgasmin saantiin.

Esileikeissä mies antaa minulle 2-3 orgasmia ennen kuin tulee sisääni. Joskus kyllä pyydän miehen sisääni ennen laukeamistani, koska aika mukava tunne on saada orkku vaikkapa miehen päällä ollessa, se kun ei vaadi klitoriksen huomiointia.

En ymmärrä, ap, mikä on ongelma. Kyllähän nainen voi jatkaa yhdyntää orgasmin saatuaankin.

Eikös yleensäkin miehet tuota naisille orgasmin ennen yhdyntää ja sitten nainen saa niitä lisää tai ei saa.



Minusta on ihan tavallista saada 5 kertaa päivässä seksiä, ainakin joskus..

Vierailija
16/18 |
06.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kyllä vaimoni saa orkkuja klittan nuolemisesta. ihan värisee kaUTTAALTAAN.

Vierailija
17/18 |
07.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

että hänen klitoriksensa/alapäänsä muuttuu orgasmin aikana niin herkäksi, ettei sitä voi koskea sormella, kielellä, ei edes liukkaalla terskanupilla. Jos vaan yrittääkin liukuliikkeitä silloin, niin hän puree ja repii kynsillään kouristellessaan/väristessään orgasmitilassa.



AP

Vierailija
18/18 |
08.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

"hänen klitoriksensa sijaitsi osittain vaon etuosan sisäpuolella."

Siis missä?? Vako = emätin?


Tarkoittanee g-pistettä?

Vaan ns. "nunnanhuppua".

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi seitsemän