Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten saan orgasmin?

Vierailija
31.10.2011 |

Olen kolmen lapsen äiti ja 30 vuotias en ole koskaan saanut yhdynnässä orgasmia. Olemme keskustelleet tästä mieheni kanssa monesti. Olen rentoutunut ja yritän olla ajattelematta mitään mutta ei niin ei. Häristimen kanssa saan aika nopeasti. Itseäni tämä vaivaa ja haluaisin niin saada, mieheni on tosi hyvä suuseksissä mutta siittä huolimatta ei. Onko neuvoja?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
04.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pääsetkö lähellekään orgasmia vaikkapa ollessasi miehen päällä, siinä saa itse säädellä "kulmaa" ja vauhtia.

Vierailija
2/5 |
04.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Isolla mulkulla saa nainen kuin nainen. Ei sitä usko ennen kuin on itse kokenut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
04.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jostain syystä kuitenkin elämme sellaisen uskomuksen kurimuksessa, että naisen pitäisi saada pelkällä nainnilla (ilman klitoriksen stimulointia) miehen kanssa.

Olen tullut siihen tulokseen, että moisella myytillä voisi heittää vesileipiä. Mistä se on meidän päihimme pakotettu tämä ajatus? Ketä se palvelee? Noh, ainakin se palvelee laiskoja rakastajia ; )

Minä en myöskään ole koskaan saanut yhdynnässä orgasmia, mutta saan sekä suuseksissä että käsin hyvin helposti. Olen kokenut joidenkin miesten vaatimukset laueta naimalla (ilman klitoriksen stimulaatiota) loukkaavina; mielestäni kyse on aivan samasta asiasta, kun alkaisin puhua heidän orgasmeistaan huonoina ja vaatisin, että se orgasmi pitää saada minun määrittämälläni tavalla.

Varsinaisia neuvoja minulla ei ole antaa, mutta mikäli seksi tuo sinulle hyvää oloa, en alkaisi tehdä luonnollisesta asiasta ongelmaa - sillä moni nainen ei todellakaan saa yhdynnässä orgasmia. Se on aivan luonnollista.

Pitäkäähän hauskaa!

Vierailija
4/5 |
04.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

en saa ilman käsiä tai suuta. Mutta mieheni käyttää niitä ihan mielellään :)

Vierailija
5/5 |
04.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meni vähän ohi.



Mä ainakin miellän yhdynnän penetraatioksi, en koko seksitapahtumaksi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi kahdeksan