Rintaliivit
Arvon naiset, millaisia rintaliivejä yleensä käytät? Onko arkena erilaiset kuin esim. juhlissa? Onko myös liivien merkillä väliä...?
Kommentit (11)
Sekä arkeen että juhlaan kaarituellisia liivejä tukevuutta antamaan. Pikkeuksena muutamat urheiluliivit, jotka laadukkaita. Yleensä arkena vaatimattomampia, mutta nättejä kaikki. Eri värisiä ja kuviollisena muun vaatetuksen mukaan. Ei-arkikäyttöön ja juhlaan pitsiä, kohokuviointia jne. Haluan pukeutua myös seksikkäästi sellaisia tilanteita varten ja silloin tietenkin läpinäkyvää jm seksikästä. Vahän liikaakin tulee osteltua, mutta paljon tarjouksisita. Uusi merkkisuosikki Marks & Spencer, joiden tukevuuteen, laatuun ja ulkonäköön olen tykästynyt
Mitä juhlavampi tilaisuus ja pukeutuminen, sitä huomaamattomampi alusvaatetus. Ei missään nimessä mitään pitsiä tai kuviointeja. Simppelit yksiväriset, joiden päällä oloa ei millään tavalla huomaa esim. kauniisti laskeutuvan iltapuvun alta.
N31
3 lisää. Juhlaliivit tietenkin pukeutumisen mukaan eli jos esim ohuempi iltapuku tms sitä huomaamattomammat liivit. Yleensä haluan miellyttää rintaliiveilläni kumppaninkin silmää
Kaarituellisia, topattuja ja push-up liivejä tulee käytettyä sekä pitsisiä :) juhlissa sitten sieviä kaarituellisia ja tilanteesta riippuen olkaimettomia.
Mulla on viiden laisia:
1. Urheilu: https://www.fitnesstukku.fi/relode-mercy-top-green/1687-06R.html
2. Juhla: https://www.lumingerie.fi/camilla-soft-rintaliivit-black
3. Arki: https://www.bonprix.fi/style/kaarituelliset-rintaliivit-2kpl-pakkaus-61…
4. Makuuhuone: https://antishop.fi/shop/avorintaliivit-stringit
Merkillä ei väliä, kunhan on hyvät ja se selviää sovittamalla. Hyviä on löytynyt niin halvalla kuin kalliilla. T-paitamalli ei minulle jostain syystä sovi, balconette on toiminut parhaiten.
Tykkään kirkkaista väreistä, mutta koska niitä on heikosti saatavilla (siis sellaisia jotka minulle istuu), on mustaa kertynyt aika paljon. Kaarituellisia ja sen verran paksuja ettei nännit näy läpi, läpinäkyvää en käytä. Ei kuitenkaan täytteitä, minusta tissini ovat sopivankokoiset juuri näin. Ja kupin reunan on oltava ehdottomasti sellainen että se ei näy vaatteiden läpi, toisin sanoen istuu juuri oikein eikä ole paksu.
Juhlaan on olemassa muutamat saumattomat ja sileät olkaimettomat joiden tärkein tehtävä on olla huomaamattomat. Mutta nämä vain sellaisten asujen kanssa jotka sitä vaativat, muuten menen noilla tavallisilla.
Tavisnaisiin verrattuna teillä taitaa olla aika 'korkeatasosta' rintsikkaosastoa kaapeissanne.
En juurikaan käy juhlissa. Kaarituettomat parhaita, joko urheilulliset tai sitten sellainen pitsinen ja seksikäs bralette 😊
Vierailija kirjoitti:
Mulla on viiden laisia:
1. Urheilu: https://www.fitnesstukku.fi/relode-mercy-top-green/1687-06R.html
2. Juhla: https://www.lumingerie.fi/camilla-soft-rintaliivit-black
3. Arki: https://www.bonprix.fi/style/kaarituelliset-rintaliivit-2kpl-pakkaus-61…
4. Makuuhuone: https://antishop.fi/shop/avorintaliivit-stringit
Nuo sun seksi liivit on aika kivat
Käytän sellasia mitä saa halvimmalla. On kaarituellisia ja kaarituettomia kupillisia, sitten on sellasia kupittomia toppimallisia, ja urheiluliivejä. Ei ole kovin isot rinnat niin en välitä vaikka ei tukea ole hirveästi. Jos ois varaa, niin ostaisin laadukkaita liivejä vaikka alusvaateliikkeestä.
Ostin juuri viikonloppuna kolmet uudet ihanat rintaliivit. Ne ovat kaarituelliset, vähän topatut ja pitsittömät, väreinä tällä kertaa kaunis siniharmaa, tumma hopea ja vaalean vaaleanpunaiset. Minulla on ihan liikaa kauniita rintaliivejä, mutta kylläpä niitä tulee käytettyäkin, eivät ne tyhjän panttina kaapissa ole. Nämä uudet liivit ovat hyvät niin arkeen kuin juhlaankin. Löysin samalla reissulla myös kauniit korkokengät. :)