Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Seksi
Ihmiset pettää aina
28.01.2015 |
Kommentit (3)
Se, että hässii jonkun toisen kanssa on ihan ok, mutta se ei ole, ettei toinen tiedä siitä. Sen verran pitäisi olla munaa, että kertoo jos sivusuhde alkaa kiinnostaa jos vaikka kotona ei saa tarpeeksi.
-Niksu
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Siis tarkoitatkos tosissasi että jos hässit toisen kanssa puolison tietäen vaikka tietää sen loukkaavan puolisoaan on OK? Se on henkisesti vajavaista rakkautta ja voikin ihan tosissaan kysyä itseltään rakastaako puolisoaan oikeasti. Kasvakaa oikeesti aikuisiksi! Haluaisitkos itse tulla kohdelluksi siten? Jos näin on, toivottavasti puolisosi on ollut asiasta myös tietoinen.
Alue: Seksi
En kutsuisi pettävää aikuiseksi. Koska sellainen käytösmalli on ollut kypsää, jos kotoo ei saa niin on oikeus tehdä toista syvästi loukkaava ja vahingoittava teko tekosyyllä "kun se ei kuitenkaan saa tietää koskaan"? Kyllä suhde pitäs päättää ennen kuin siirrytään seuraavaan.
Väitän että tässä maassa on suurinosa ns. aikuisista on henkisesti kypsymättömiä. Vasta kun aletaan kolkutteleen vanhainkodin portteja, kun jäljellä on enää mieli, fyysiset kyvyt ovat jääneet kauas taakse, aletaan ymmärtää kypsän rakkauden perään.