Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko täällä muita joilla on kolme lasta ja neljäs haaveissa?

Vierailija
03.05.2006 |

Olenko itsekäs kun haaveilen neljännestä? On kuitenkin jo kolme tervettä lasta....Jotenkin vain tuntuisi ihanalta jäädä vielä kerran kotiin lasten kanssa...Minkälaisia ajatuksia on muilla? Miten arki muuttuu neljännen jälkeen?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
03.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja haaveilen neljännestä lapsesta. Mies vaan on sitä mieltä, että kolme riittää ja piste!! Saan kuulemma vaihtaa miestä, jos neljännen haluan. Mutta en sitten tiedä sanooko hän sen tosissaan... ;)



Jos meille tulisi neljäs lapsi niin se tulisi kuulemma niin kalliiksi. Pitäisi vaihtaa farmari auto tila-autoon ja asunto isompaan.. Ja ei hän jaksaisi kaupasta kantaa niin paljon ruokaa kun me syödään. ;) Ja niiden vaatteetkin maksaa maltaita. Ja harrastukset. Mieti nyt kun niille kaikille pitää ostaa mopo, auto, auttaa ensi asunnon hankinnassa... ;)



No totta tosiaan, tulisihan se kalliiksi, mutta silti haluaisin neljännen lapsen!!!!!! =o) Mutta taidan silti tyytyä näihin kolmeen ja pitää tuon entisen miehen.. ;)



Nyt vaan kaikki houkuttelukeinot kehiin ja neljättä yrittämään!! =o)

Vierailija
2/3 |
03.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vois tehdä pari lisääkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
03.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

no ei tartte enää haaveilla ku sen neljäs on jo.. Aika paljon samaa mieltä mitä edellinen kirjottaja, ei elämä enää siitä nii kauheesti muutu.. Ja eihän sitä ny lapsille KAIKKIA tarvi hommata ja ostaa.. Aikuinen on se joka määrää miten kalliiksi se elämä tulee..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme seitsemän