Miehen tyydytys raskauden aikana?
Olen jo yli kuudennen kuukauden ja en halua riskeerata, eli antaa miehen panna.
Olen alkanut tyydyttämään häntä käsin ja
nykyisin saan jatkaa siemensyöksyyn asti.
Mieheni tyydyttää minut vastaavasti klitorista
hyväilemällä.
Kyllä tämä näinkin tuntuu sujuvan!
Kommentit (7)
Seksiä saa harrastaa normaaliraskaudessa ihan tavalliseen tapaan loppuun saakka. Eri asia on sitte, jos se erikseen neuvolasta/lääkäristä kielletään esim. kohdunsuun ongelmien vuoksi.
Potkimista lyömistä yms?
Olen jo yli kuudennen kuukauden ja en halua riskeerata, eli antaa miehen panna.
voi tulla esim orgasmin yhteydessä ja seksin aikana jne. Jotkut saattavat pelätä tämän käynnistävän synnytyksen. Loppuraskauden puolella tai siis jos mennyt jo yliajan niin sekisähän käyetetään "luonnon omana synnytyksen käynnistämismenetelmänä"
Meillä taas mies pelkää todella paljon satuttavansa maha-asukkia jotenkin, joten siksi meillä oli seksitöntä jonkun aikaa (kunnes sain vakuutettua ettei vauvalle/sikiölle käy mitään). Itsekkin olen kuudennella kuulla, eikä seksi ole aiheuttanut mitään kipuja tms.
vielä lisämausteita tuomaan, hyväile miehesi pallien ja peräaukon välissä olevaa aluetta. Painele hellästi ;)
Entä onko sinun peppuvako herkkä? Sen hively voi olla nastaa jos on sinut itsensä kanssa. Kaikki ei tietenkään tykkää kaikesta. Rohkeasti kokeilemaan vaan, seksissä voi löytää niin monta uutta juttua kun vaan suhtautuu avoimin mielin. Huivi silmille ja sulkaa apuna käyttäen kiusoittelua. Tai öljyhierontaa, siis ihan baby-oilia joka ei tuoksu ja on hyvä kosteuttaja iholle.
En ole vielä kokeillut, mutta hyvälle kuulostaa hyväilyt puolin ja toisin silkkihansikkailla tai kumihansikkailla liukkarin kanssa. Joku innostuu crossdressingistä, eli miehelle sukkikset. Entäpä hellempi suuhun naiminen? Entä jalkaseksi, siis mies nai sun paljaiden yhteenpainettujen jalkapohjien väliin tai imee sun varpaita?
Minä olen siis sitä mieltä että ihminen on niin monipuolinen nauttija oikeassa mielentilassa että varsinainen penetraatio ei ole välttämättömyys. Pitää vaan löytää se oma juttu ja unohtaa se mitä ympäröivä maailma on asettanut normien sisään. Ei sillä kehua tarvitse että mies tykkää anaalitapista tai että nainen tykkää vaikkapa alistaa miestään, mutta kaikille on se oma juttunsa.
M35
eli anus tai anaali. Peppuvakohan on aika laaja käsite. Harvalla varmaan on peppuvako herkkä häntäluun kohdalta tai pakaroiden yläosasta.
Entä onko sinun peppuvako herkkä? Sen hively voi olla nastaa jos on sinut itsensä kanssa.
...miten, mitä voisi käydä?