Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kotiäiti kuntosalille...

06.02.2006 |

Kuinka usein ehditte käydä kuntosalilla...Aajattelin aloittaa kuntosali käynnin mutta en varmaan ehdi kun kerran -viikossa tai 2 kertaa viikossa tuleeko sillä kuitenkin tuloksia?Onko kokemuksia

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mies kattoo iltasin muksuja kun reilun tunnin oon hikoilemassa...kyllä kaikesta liikkumisesta on jotain hyötyä.

hitaasti tulee tuloksia vaikka käy näinkin usein

Vierailija
2/3 |
06.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kolme kertaa olis hyvä, mutta kaikki on parempi kuin ei mitään. Kahdellakin kerralla saat varmastikin tuloksia aikaan. Kysymys on siitä kuinka tehokkaasti jaksat tehdä. Jos panostat kunnolla, eikä mene nojuamiseksi ja vaikka venyttelet vielä välipäivinä iltauutisten aikaan, ja hieman katsot ruokavaliota uusin silmin, varmasti tuloksia syntyy. Tsemppiä vaan!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisäksi käyn lenkillä 1-2 kertaa viikossa. Ja kyllä tuloksia tulee. Paino on tippunut, keho kiinteytynyt, rasvaprosentti tippunut jne. Selkävaivoja paljon vähemmän kuin ennen, päätä ei enää särje.

Olen käynyt salilla nyt 5 kk.



Lisäksi kiinnitän huomiota ruokavalioon. En varsinaisesti laihduta, vaan syön normaalisti ja terveellisesti. Panostan vähärasvaiseen ja vähäsokeriseen ruokavalioon, juon paljon vettä.



Vuoden aikana olen laihtunut 11 kiloa.



Mun mielestä jokainen liikuttu minuutti on parempi kuin ei mitään!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän yksi