Lue keskustelun säännöt.
Istukan paikka...
13.09.2006 |
Eli sellanen kyssäri ois teille kanssa sisarille, että....
Voiko istukan paikka vaikuttaa mahan muotoon?
Siis että kun minulla istukka etuseinässä, niin voiko se esim hämätä minua, kun arvailen ja mietin sukupuolta. Poika/tyttömaha jne.
Onko kokemusta/tietoo? ;)
ha-lm 20+3
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Otoksessa kaksi henkilöä joilla molemmilla kaksi raskautta suht samoihin aikoihin.
Minulla: Molemmissa raskauksissa on lantio levennyt ja ollut selvä " tyttömaha" , toisessa raskaudessa maha isompi kuin ekassa omasta mielestä. Ekassa raskaudessa istukka etuseinämässä, toisessa takaseinämässä. Esikoinen olikin tyttö, toisesta ei vielä tietoa, todennäköisyydellä 75% ultraaja veikkasi tyttöä.
Ystävälläni: Ensimmäisessä raskaudessa tyttömaha, sama juttu että lantio levisi jne. Istukka silloin etuseinämässä. Toisessa raskaudessa selkeä " poikamaha" , kasvoi eteen ja maha pienempi eikä lantio levennyt. Istukka takaseinämässä. Esikoinen tyttö, toinen poika.
Eli meillä ainakin menee niin ristiin nuo mahan muodot vs. istukan paikka, että ei tuntuisi yhteyttä olevan. Itsekin mietiskelin tätä pari päivää sitten kun hänen kanssa oli asiasta puhetta.
Coe rv 34+3