Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

flunssa ja odotus

15.06.2009 |

Voiko kesäflunssa kuumeineen ja nuhaineen lisätä riskiä ennenaikaiselle syntymälle? Kolmatta lasta odotan rv 33+4 ja kohdunsuun oli muutama viikko sitten 1 cm auki. Olo flunssan takia ihan kaamea.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
15.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole kuullut koskaan, että flunssa voisi tehdä mitään sellaista. Lepää hyvin, ettet saa mitään jälkitauteja, vaan selviät pelkällä nuhalla ja kuumeella. Ja jos ei meinaa mennä ohi kotikonstein, hakeudu lääkäriin niin saat tarvittaessa antibioottikuurin (jos kuume ei muutaman päivän kuluttua ala laskemaan).

Vierailija
2/2 |
15.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

no joo, tervejärki sanoo minulle kans, ettei flunssalla ole mitään merkitystä ennenaikaisen syntymän kanssa. Enkä ole myös itekkään moisesta kuullu. Olo on vaan niin käsittämättömän kurja, että tuntuu kuin olisi jääny rekan alle. Toivottavasti olo olisi huomenna jo parempi ;)

Aurinkoisia kesäpäiviä sinulle!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla