Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mustat välikausihousut suoralla lahkeella koossa 140 /146?

28.02.2009 |

Etsinnässä olisi siis mustat välikausihousut tytölle. Koon pitäisi olla 140 tai 146.

Millä merkeillä tällaisia housuja on? Travallella ainakin, mutta muita?

Kommentit (9)

Vierailija
1/9 |
28.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä kaipaatko nimenomaan jotain "oikeaa" merkkiä, mutta törmäsin Prismassa suoralahkeisiin välikausihousuihin, merkki oli muistaakseni Ciraf, ja housuissa oli teipatut saumat ja vedenpitäviksi lupailtiin. Hintaa oli muistaakseni vain n. 25 euroa. Noita mustia oli ainakin meidän Prismassa siellä poikien vaatteiden puolella, ja koot olivat alkaen 128 cm.

Vierailija
2/9 |
01.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Myös Ticketillä ja tosi edulliset Name it:llä (14.95).

Super Remut olivat kyllä hyvännäköiset :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/9 |
02.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä tykkään kans mustista housuista ja olipahan viime keväänä etsiminen, kun kaikki paikat oli sisäänostaneet vain ruskeita. Annoinkin vähän palautetta kauppoihin, että mikä järki on jokaiselta merkiltä ostaa sisään ruskeat housut, kun kuitenkin monet merkit valmistaa mustiakin.



Niin, mut meille järjestyi viime keväänä mustat Reiman casual-malliston housut niin, että liike sitten tilasi meille housut. Kannattaa kysyä Reimaa myyvistä liikkeistä - mun mielestä nytkin näytti olevan mallistossa ja noissa minusta on hinta-laatu-suhde ollut kohdallaan.



Toinen merkki mikä tulee mieleen on IcePeak, niitä löytyy mm. marketeista ja Sokoksilta.

Vierailija
4/9 |
02.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

samaa ihmettelin itsekin kun olisin halunnut tänä keväänä tytölle Reimatecin Salix-housut mustana ja yhdessäkään liikkeessä ei ollut mustia. Tarkistin sitten Reimalta niin tosiaan ainutkaan liike pk-seudulla ei ollut tilannut kyseistä housua mustana. Yksi liike sitten tarjoutui että he voivat tilata nuo housut meille, mutta siitä menee sitten pientilauslisä, jota en tietenkään halunnut turhaan maksaa yksien housujen takia. Eli miten sulla sujui tuo tilaaminen Melba, jouduitko maksamaan jotain ekstraa ja jos et joutunut niin mitä kautta tilasit housut?

Vierailija
5/9 |
02.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meille housut tilas silloin viime keväänä JJ ja ei mennyt mitään lisää. Tilasin muistaakseni kahden mustat housut, kahta peräkkäistä kokoa.



Mikä liike teiltä olisi halunnut tuommoisen pientilauslisän? Paljonko se olisi ollut?

Vierailija
6/9 |
02.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

nimittäin JJ oli kyseessä tässäkin tapauksessa, summa olisi ollut muistaakseni 15 euroa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/9 |
02.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Liekö eroa JJ:ssa, siinä, että kuka on myyjänä vai siinä, että on taantuma pukannut päälle sitten viime vuoden.

Vierailija
8/9 |
02.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiköhän näiden avulla meillekin housut löydetä! :-)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/9 |
04.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tänään muuten bongasin mustat Reimat Myyrmannin CM:stä. Olivat kyllä minusta muuttaneet niitä kahdella tapaa - taisivat olla ohuemmasta (=huonommasta?) kankaasta ja lisäksi hinta oli viimevuotisen 29 euron sijaan nyt minusta 39e, jos oikein vilkaisin. Jos housujen hinnat nousee tätä vauhtia eli 34% vuodessa, niin ei minun palkka ainakaan.



Samaisessa paikassa oli muuten mustia IcePeakin housujakin.