MIkä ulkomaan lomakohde olisi hyvä, kun mukana 2 alle 2-vuotiasta?
Eli mikä olisi mahdollisimman " helppo ja rento" kohde?
Ja ilmeisesti kannattaa ottaa huoneistohotelli?
Kommentit (4)
Olen ollut siellä useammankin kerran. Viimeksi pääsiäisenä. Sinne on mukavan lyhyet lennot (jos menette seuramatkalla) sekä Palman alueella lyhyet lentokenttäkuljetukset. Olimme viimeksi Playa de Palmassa jonne kesti taksilla reilu 10min. Ihana matkakohde, upea rantabulevardi jossa lapsille tilaa juosta. Rantaa pitkin pääsee vaikka Palmaan asti (jos tykkää kävellä/pyöräillä). Palman kaupunki lähellä jos kaipaa kulttuuria tai shoppailua.
Aluksi minulla oli suuria ennakkoluuloja reissata sinne lasten kanssa, mutta ne karisivat todella nopeasti. Ihmiset olivat todella ystävällisiä ja palvelu palasi loistavasti. Lapset otettiin hyvin huomioon!
Kannattaa satsata vähän enemmän siihen hotellin/huoneiston sijaintiin sekä tasoon.
Mukavaa matkaa!
katsokaa, että on helppo liikkua vaunuilla tai rattailla, jääkaappi on myös aika ehdoton. mallorcalle ei lennäkään kuin kolmisen tuntia.