Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Taas niistä Brion nukenvaunuista...

08.11.2006 |

Nyt jopa näin niitä kaupassa ja rupesin miettimään niitä renkaita (järkyttävän hinnan lisäksi). Lähteekö niistä mustaa lattiaan, kun niillä mennään tuhatta ja sataa ja sitten -joskus-ehkä-vähän- sivuluisussa?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
11.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Brioista en tiedä- vaikuttivat hyvviltä kuvassa,

--

Meillä on baby born nukenvaunut valkoisilla renkailla enkä vaihtais pois!

Vierailija
2/4 |
09.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Renkaista ei ole jäänyt minkäänlaisia jälkiä lattiaan (materiaalit parketti ja kaakeli). Hyvin ovat vaunut kestäneet ajoittain rajuakin ajelua (lapset olivat 2 v. ja 4 v. kun vaunut hankittiin).



En tiedä vaihtelevatko hinnat nykyään miten paljon liikkeittäin, mutta kun meille noita vaunuja hankittiin oli lelukaupoissa hintana 109 ¿ (ovh taisi laskea heti seuraavana keväänä). Halvin pk-seudun hinta oli Jumbon Prismassa 79 ¿. Silloin vain kuosi oli musta-valkoinen ja halusin tyttärelleni edellisen vuoden puna-sinisen kuosin. Löytyivät Oulun Kärkkäiseltä, josta pappa kävi rattaat ostamassa hintaan 69 ¿ =).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eivät kaatuile, vaikka olis pienempi ja kömpelömpi työntäjä.

Vierailija
4/4 |
09.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pakko miettiä, miten sitä on ennen pärjätty, kun ei ole voinu kysyä palstalaisilta neuvoa =)



T: MrsH