Lue keskustelun säännöt.
Eisbärchen vai ticket to heaven lämpöpussi?
25.10.2006 |
kovasti tekisis mieli ostaa talveksi lämpöpussi reilun vuoden ikäiselle pojallemme, joka nukkuu päikkärit vaunuissa. sekä eisbrächenin että ticket to heavenin pussit vaikuttavat hyvältä. onko kokemuksia? kiitos.
Kommentit (3)
meillä oli viime talvena se isompi versio reilu puolivuotiaalla käytössä rattaissa ja tarkeni hienosti.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ihan tyytyväinen olin siihen, ei kokemusta tuosta Eisbärchen pussista. Tosin untuvapussi sinällään on melko lämmin ainakin täällä eteläsuomessa mutta kätevä kun ei tarvitse pukea niin paljon alle.
Ei taida kyllä olla apua, kun kokemusta ei meillä vielä ole muusta kuin ostamisesta :) Eli mä mietin noiden kahden välillä kanssa ja päädyin Ticket to heaveniin. Kävin katsomassa liikkeessä tuota Eisbärcheniä ja silloin myyjä puhui, että untuvaista on tulossa marraskuussa,joka maksaa about 100e, mutta mulle jäi vähän epäselväksi, että oliko set tuota Eisbärcheniä vai jotain muuta. Untuvaisen halusin kuitenkin ja sitten tuo Ticket vaan vaikutti just hyvältä ja löytyi kivan värinenkin, oranssi.