Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hobby Hallin Carena Sprint- kuomurattaat?

20.05.2007 |

Onko kellään tuollaisia? Kuvauksessa lukee, että selkänojan saa täysin makuuasentoon... Kävisikö siis myös vastasyntyneelle kantokopan/ lämpöpussin kanssa?? Saakohan noihin lisävarusteita lastentarvikeliikeistä, jalkapussia varmaan tarvisi?

Meillä tällä hetkellä vain ABC matkarattaat, jotka varmaan hieman hepposiet vastasyntyneelle?



Jos jollain on tietoa/kokemusta niin kiitän! =)

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
20.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä vain tuhlaa rahojasi Carenan Sprinteihin.

Meillä oli sellaiset ja heti alusta alkaen oli ongelmia,kauhea nitä ja natina. Pyörät kitisi vaik kuin ois rasvannu. Jarrunystyrä murtui ja lopuksi vielä istuinkangas repesi sivusta kiinnityskohdastaan niin et pohjavaneri vain näkyi .

Kaikki tuo 4kk aikana. Ja tuona aikana ei rattaita edes paljon käytetty.

Rattaita säilytin sisällä huoneenlämmössä.

Onneksi pääsin niistä eroon sen jälkeen kun vihdoin ja viimein pääsin myyjä liikkeen kanssa sopuun niiden korjauksesta. Uutta kangasta piti odotella viikko tolkulla keskellä kesää ja rattaiden käyttösesonkia.

Kitinä johtui aina muka rasvan puutteesta,joopa joo.... joka toinen päivä lisäsin silikonia ja silti kitisivät. Vaivaan auttoi vain pyörien irroitus ja uudelleen paikoilleen laitto.

Makuuasento on kyllä aikast vaakasuora - en kyllä muista ihan tarkkaan. Miksei nissä sillloin vois myös kantokoppaakin pitää.



Mutta suosittelisin sijoittamaan rahat laadukkaampiin rattaisiin esim. Teutonian Timmyihin.

Vierailija
2/4 |
20.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä ollut kahdet Carenat ja ei ole mitään hyvää sanottavaa! Ovat kyllä kevyet, mutta vaikeat liikuteltavat! Hyvin muovisen oloiset, kitisee ja natisee vaikka kuinka rasvaisi pyöriäkin. Ainut plussa on halpa hinta.



Suosittelen panostamaan hieman kalliimpaan, ei tule turhia tuskailuja!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
21.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on ollut Carenan sprint kuomurattaat käytössä nyt kaksi vuotta esikoisen syntymästä saakka. Ovat edelleen lähes päivittäisessä käytössä ja täysin ehjät ovat edelleen. Kerran tai kaksi olen rattaat öljynnyt, kun alkoivat nitisemään. Hintaansa nähden ovat olleet ok ostos.



Selkäosa menee tosiaan ihan makuuasentoon ja vaunuja voi käyttää ihan pienelläkin pehmeän kantokopan kanssa. Kyllä Carenaan oli ihan hyvin saatavilla " lisävarusteita" lastentarvikeliikkeessä.

Vierailija
4/4 |
21.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

renkaat vinkui koko ajan vaikka kuinka rasvaili.



Lisäksi siinä on todella lyhyt jalkatuki, kävi lyhyeksi pojalle kun oli 1v. En suosittele....