Suosuttele itkuhälytintä, jota voidaan käyttää myös radiopuhelimena
Moi, itkuhälytin, johon olemme olleet tyytyväisiä on nyt kyllä tullut matkansa päähän, lataaminen un ei enän tahdo onnistua laisinkaan.
Nyt pitäisi hankkia uusi, ja koska vaavimme on jo kohta 2v (mutta nukkuu vielä ulkona) haluaisin sellaisen, joka toimii sitten myös radiopuhelimena. Voisitko suositella ja kertoa, mitä kannattaisi huomioida, kun sellaista lähtee hankkimaan? Kerro myös ostopaikoista jotain, mikäli muistat (eli oliko hinnoissa suuria eroja jne, kannattaako katsoa verkkokaupista jne)
Kiitokset jo etukäteen.
Kommentit (6)
Suosittelen myös Cobraa. Meillä on muistaakseni Cobra MT 725-2VP. En muista ostopaikkaa, mutta joku nettikauppa se oli ja mies kävi itse hakemassa puhelimet (ei tarvinnut maksaa postimaksuja).
+hyvät akut!!!
+näppärä pöytälaturi kahdelle puhelimelle
+ITKUHÄLYTIN toiminto (varmista, että radiopuhelimessa tosiaan on toimiva itkuhälytintoiminto) Cobrassa vauvan puhelimeen ei tule " häiriöääniä" toisaalta kun näissä puhelimissa on niin paljon kanavia ja alikanavia, niin häiriöitä tulee todella harvoin
-ei varoita mitenkään, jos vauvan puhelimen akut loppuvat... siis esim. pakkasessa kesken päiväunien, etkä sinä huomaa sitä ollenkaan.
Ja niin se ei kyllä varoita, mutta ei ole ollut suurensuurta haittaa koska yleensä se on tuolla selkärangassa se vauvan nukkumisaika ja niitten akkujen lataustaso ;)
Maahantuojan sivut: http://www.bergsala.fi/cobra.htm
Joskin siellä näyttää olevan vielä kuva tuosta 725 mallista joka on siis vaihtunut 750 malliin........
Oli muuten loistava palvelu tuolta bergsalalta kun tarvitsin yhtä' varaosaa syystä että esikoinen mikrotti toisen kapulan savuavaksi pahanhajuiseksi ja toimimattomaksi :I
mutta tuossa uudessa 750-sarjassa sellainen näyttäis olevan.
DOROllakin tiataa olla tuollainen itkuhälytin/radiopuhelin -yhdistelmä, ja olisin ehkä ostanut sen ilman teidän kommenttejanne!
sitä minäkin suosittelen. Claes Ohlssonilta saa muistaakseni 69 eurolla. Meillä on sellainen, jossa on pöytäteline = laturiteline. Mallia en muista, mutta ovat varmaan kaikki yhtä hyviä.
Ei myöskään hajoa helposti, vaikka meillä on pudonnut pari kertaa maahan ja useamman kerran lattialle!
vaikka monta tuntia päivässä vielä nuorempi nukkuu ulkona. Ei petä koskaan. Ainakin tuolta löytyy, mutta myös Honkkarista löytyy joitain cobran malleja
https://www.store24.fi/epages/wth.storefront/4650977000078fca27195274eb…