Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Teutonian tuplat - kokemuksia

27.09.2006 |

Olemme todennäköisesti ostamassa sisaruksille teutonian tuplat, siis se isopyöräinen malli. Pojalla on pienemmän syntyessä ikää n. 1v 7kk.



Onkos jollain ollut huonoja kokemuksia ko. kärryistä?



Kuinka painavat ne käytännössä ovat? Jaksaako heiveröinen naisihminen nostaa ne auton takakonttiin?



- tiklu

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
28.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tuntuvat. Kannoin rattaat yläkertaan kasattuina ilman pyöriä ja kuomua...ja totesin etten sitä aio kyllä jatkuvasti tehdä, sen verran painavat kyllä olivat !



Auton takakonttiin en ole kokeillut nostaa ja muutenkin aika harvoin niitä sinne tullaan laittamaankaan. Aika isoilta tuntuvat kasattuinakin joten taitavat viedä paljon tilaa auton takakontista. Mutta ei niitä meille autoilukäyttöön ostettukaan :) vaan ihan ulkoilukäyttöön.



Mukana tuli sadesuoja. Jalkapeitettä en ostanut sillä pienempi on talven pehmeässä kantokassissa ja isoveljensä lämpöpussissa. Sitten keväällä ja kesällä meneekin jo hyvin ilman lisävarusteita. Saksasta nämä meille ostettiin, DHL toi kotiovelle saakka :)

Vierailija
2/7 |
10.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos lasket babyonlinehopin rattaiden hintaan rahdin ja vertaat sitä mypramin hintaan (johon ei siis tule rahtia lisäksi) on hinnassa niin mitätön ero että jos jalkapeitteen haluat kannattaa harkita tosissaan mypramia. Palvelu oli hyvää ja vastasivat moitteettoman nopeasti sähköposteihin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
10.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

sieltä mypramista.. mutta en kyllä löydä sitä jalkapeittoa sieltä! Voitkos auttaa vähän tyhmää?! :) Onko se siis niin, että kun maksaa etukäteen, saa 2% alea ja jos tilaa yli 600e:lla saa LISÄKSI 3% alea?

Vierailija
4/7 |
10.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja sain tilauksen tehtyä! :) kiitos tiedoista!

Vierailija
5/7 |
09.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

rattaat ja mitä maksoivat? Entä postikulut? Mitäköhän se jalkapeite olisi lisäksi maksanut? Olen myös ajatellut tilata, mutten ole vielä löytänyt niitä myyvää nettikauppaa..

Vierailija
6/7 |
10.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näitä myy myös babyonlineshop jossa rahdin kanssa hinta on sama 519e kuin tuolla my pramissa.



http://www.mypram.de



http://www.babyonlineshop.de

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
10.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

sieltä babyonlinesta löytyy.. en millään sitä löydä! :)