Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistä Saksasta saa edullisesti ja yksinkertaisesti tilattua Plikot?

18.06.2006 |

Nyt vaan kaipailen niitä nettiputiikkeja mistä saapi tilata rattaita ja vielä sellainen joka myisi Peg Peregoa.



Ja jos olisi vielä kielenä englanti, niin kiva.



Ja teitty muutkin maat käy kuin Saksa.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
18.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

täältä

http://www.babyhaus-online.de/ ja maksoi 214eur. Ongelmana tuntui olevan se, kun en halunnut sitä completo mallia, eli jalkapussi ja sadesuoja, niin näitä tavallisia en meinannut löytää laisinkaan.

Värikoodit ovat samat kuin peg peregon italian kielisillä sivuilla.

Eipä ollut mitään ongelmia tilata.



Vierailija
2/5 |
28.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja kysyn edelleen mahdollisia muita nettikauppoja. Tuo näytti varsin edulliselta kun vilkaisin, mutta ach ja voich, toi saksa ei luista sitten millään näin 15 vuotta kielen opiskelun jälkeen..

Eli miten on tilattujen rattaiden takuu ja miten hoituu maksu ym. käytännöt? Katselin sivuston pikaisesti, enkä huomannut ainakaan tuossa lontoonkielistä versiota.



Kiitos jos joku viitsii valaista..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
29.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

vastaavat nopeasti ja kaupankäynti on helppoa.

Vierailija
4/5 |
29.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja meillä olivat ke 24.5 postin tuomana. Elikkä viikon verran. Meillä isäntä puhuu saksaa joten pistin hänet ne tilaamaan. :-)

Takuista sun muista en tiedä...mutta jos jotain ongelmia tulee isäntä saa sitten soittaa. Hyvät kärryt!

Vierailija
5/5 |
29.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joka paikassa oli vaan tarjolla sitä varustellunpaa mallia, siis joss jalkapeite ja sadesuoja.

Italiasta olisi saanut viime vuoden kankaalla ja hinnaksi olisi rahteineen tullut 235e. Mutta sainpa tingattua Lastentarvikkeesta hintaan 250, joten katsoin, että ei enää kannata tilata yhtään mistään just takuu asioiden takia.



Jos haussa olis ollut se varustellumpi versio, niin sitten olis kannattanut ehdottomasti tilata Euroopasta. Huomasin että mitä kalliimmat täällä, sen halvemmat muualla suhteessa. Esim Prametet olis saanut n 300e, kun ne täällä maksaa lähemmäs 500e.



Toivon vaan että ovat nyt sitten hintansa veroiset.