Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onks muita, jotka ei vie lapsia hoitoon siksi, että se maksaa?

Vierailija
19.03.2006 |

Me käydään molemmat töissä ja saadaan sumplittua vuoroja niin, että pystytään hoitaan lapset kotona. Joskus vaan on hankalia tilanteita ja ollaan mietitty osa-aikahoitoa. Mutta aina se kaatuu siihen, että maksaa niin paljon. Senkin rahan kun säästää, niin saadaan maksettua asuntovelkaa yms. Mä olen muutenkin pihi kaikissa asioissa, joten jopa 100 ¿ kuussa on musta paljon, tosin me kyllä maksettais ylintä maksua.

Vanhin lapsi on jo 4 vuotta ja tuntuu enemmän haluavan lasten seuraa. Pari kertaa viikossa kerhoissa käydään, mutta se ei tunnu riittävän.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
19.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä myös sumplimme vuoromme niin etteivät lapset ole hoidossa, esikoinen käy eskaria mutta sehän ei mitään maksa. Lisäksi saan palkan päälle vielä kodinhoidon tuen koska kuopus vasta 11kk. Eli jos veisin hoitoon tulisi hoitomaksu ja menettäisin tuen niin 500¿ vähemmään kuussa tulisi tienattua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi yksi