Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Outoja vesikellorakkuloita, APUA!

18.11.2005 |

Onko kellään tullut vastaan tällaista: 11kk vanhalla tyttärelläni oli ensin kaksi vesikellomaista, kohtuullisen suurta rakkulaa pepputaipeissa, ja ohimoilla. Se oli eilen ja tänään huomasin niitä olevan korvan takana, parissa paikkaa ympäri kehoa, alapään alueella ja päänahassa hiusten alla koko joukko! Niiden reunat ovat punertavat ja neste rakkulassa kellertävää. Terveyspalveluiden neuvonnassa epäilivät entero-rokkoa tai märkärupea, itse en tiedä mitä ajatella ja se AHDISTAA!! Olen lisäksi itse uudelleen raskaana rv16 ja pelottaa että jos se on joku rokko tai bakteeri että se vahingoittaisi masupientä..



Kuullostaako tutulta, mitä ne voisivat olla??

Kiitos avusta!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
18.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Piti vastata sinulle mutta teinkin vahingossa uuden aloituksen otsikolla " Kuullostaa tutulta" Käypä lukaisemassa .

Vierailija
2/4 |
19.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulostaa ihan vesirokolta. sitähän on taas liikkeellä. usein alkaa ohimoilta, selästä jaloista, rakkulathan lisääntyvät 4-5 päivää. vointeja teille.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
20.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos olet itse joskus sairastanu vesirokon ni se ei tartu toista kertaa.

Vierailija
4/4 |
20.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lähes varmasti tauti onkin varmistunut vesirokoksi: Nyt kun rakkuloita ei voi enää laskea edes kaikilla raajojen sormilla ja varpailla, vaikuttaa vesirokolta tyypillisimmillään. Aluksi vaan vaikutti niin epämääräiseltä.. Kuumeen lisäksi pikku-raukalla on koko ajan massukin sekaisin. Kiitos kaikille avusta!