auttakaa, nyt on kyse mun rinnoista :(
N.kuukausi sitten huomasin kuinka rintoihini, tarkemmin rintojen "sisemmälle" puolelle on tullu sellaisia violetin ja sinisen värisiä viiruja. Mitä ne on ja miksi niitä on tullut?? En uskalla lääkärille mennä näyttämään jos se vaikka onkin jotain vakavaa (tyhmää, tiedän). Ja muutenkin jännittää antaa jonkun tuntemattoman puristella mun rintoja, vaikka lääkäri olisikin.. :( mitä ne siis on? :(
N22
Kommentit (7)
Vaaka näyttää että olisin laihtunut 3kg..? Miten voivat siis johtua lihomisesta? Kiitos kuitenkin vastauksista, mä jo luulin et tää ois vakavaa.. :)
Todennäköisesti raskausarpia. Mutta tulevaisuudessa mene lääkäriin, jos rintoihin tulee muita muutoksia. Se vasta tyhmää onkin, ettei tutkituta ajoissa. Jokainen rinnasta löytyvä erikoinen muutos on syy mennä tutkimuksiin.
[quote author="Vierailija" time="29.07.2015 klo 12:34"]Vaaka näyttää että olisin laihtunut 3kg..? Miten voivat siis johtua lihomisesta? Kiitos kuitenkin vastauksista, mä jo luulin et tää ois vakavaa.. :)
[/quote]
Ei raskausarvet aina lihomisesta johdu, itselle tuli raskausarpia pohkeisiin kun laihduin.
[quote author="Vierailija" time="29.07.2015 klo 12:43"]
Tässä kiva mun tisuista http://aijaa.com/7spyI4
[/quote]
No niin, älkääpä heikompihermoiset klikatko auki, ei todellakaan ole kuva "tisuista". Tai sanotaanko näin, että näkyy vähän muutakin... =D
Raskausarpia. Onneksi olkoon, olet lihonut.