Mitä teidän teinit harrastaa?
Meidän 16-v poika käy 3-4 kertaa viikossa uimahallilla kuntosalilla ja uimassa. Lisäksi myös lenkillä. Olen tyytyväinen hänen harrastukseensa, on kuitenkin erittäin halpaa verrattuna esim. jääkiekkoon... Ja poika tykkää itsekin käydä salilla ja on myös kehittynyt jonkin verran. Mitä teidän teinit harrastaa?
Kommentit (14)
Jääkiekkoa, ja viidet treenit viikossa. Nyt 14,5v ja harrastanut tätä jo 4 vuotiaasta asti :-)
samaa kuin pikkulapsesta. Kolme lasta.
Voimistelua, taitoluistelua ja jalkapalloa. Ja perheenä pelaamme välillä tennistä ja talvisin käymme laskemassa ja hiihtämässä.
[quote author="Vierailija" time="02.08.2015 klo 23:12"]Masturbointia.
[/quote]
Älä, onko ylikunto jo vaarana?
Irtosuhteita ja kaljanjuontia. Kortsut on talon puolesta ja välillä iskä pääsee jälkiliukkaille.
Balettia, kuvataidekoulua ja kuorolaulua.
Niin ja numeron 12 teinit ovat tyttöjä ja iältään 13 ja 15.
19 v tyttö: filosofian ja teologian yo, aktiivinen seurakunnassa ja eläinsuojeluyhdistyksessä, ratsastaa, seinäkiipeilee, soittaa pianoa ja kitaraa konservatoriossa, käy luovan kurjoittamisen kursseja koska haluaa kirjailijaksi
16 v tyttö: IB-lukiolainen, kilparatsastaa, pelaa tennistä ja lentopalloa, aktiivinen partiossa, harrastaa kieliä mm. kiina ja japani
13 v tyttö: ratsastaa, meripartio, purjehtii kilpaa, 4H-kerho, agility ja toko oman koiran kanssa
13 v poika; musiikkiluokalla, soittaa selloa ja kitaraa, partio ja tennis, 4H-kerho
''Meidän teinit on parempia kuin teidän!'' M15