Siskoni ei tullut häihini.
Ei myöskään onnitellut, eikä tullut kihlajaisiinkaan.
On kuitenkin aina itse vailla vaikka ja mitä ja olen kuskannut häntä ympäriinsä jo vuosia, mutta nyt riitti. Hänestä ei ikinä kuulu mitään jos ei ole jotain vailla, silloin kyllä mielistelee mutta heti taas loppuu esitys kun on saanut haluamansa. Enää en aio alistua tähän. Olen puhunut kiitos hei :D
Kommentit (4)
Ja jotkut vielä sanovat että sisarten välinen suhde on se tiivein ja läheisin mitä ihmisten välillä olla voi.. joillain varmaan on ja hienoa heille mutta oma (iso)siskonikin on juuri sellainen hyväksikäyttäjä minua kohtaan, ei muuta. Itse lakkasin palvelemasta ja antamasta rahaa vajaa kymmenen vuotta sitten eikä ole hänestä kuulunutkaan sen jälkeen vaikka samassa kaupungissa asummekin. Olen tyytyväinen.
Ei tommosen kanssa kannatakkaan olla tekemisissä. Joillain sisarsuhteet ovat vahvoja, toisilla ei niinkään. Te taidatte kuulua tähän jälkimmäiseen, eikä siinä ole mitään väärää. Kai siinäkin on jotain biologiaa taustalla.
Kiitos tsempistä! :) Tätä on jatkunut jo niin monet vuodet, että nyt oli pakko jo viheltää peli poikki. Ap