Tuijotetaanko teitä ihmisten ilmoilla?
Kommentit (40)
Kyllä minuakin, se on tosi häiritsevää. Kerrankin yksi nainen jäi tuijottamaan niin että pää kääntyi. Moukkamaista. Näytän aivan tavalliselta sitäpaitsi
Ei kukaan tuijota, olen ihan tavis.
Kyllä tuijotetaan..lähes jokainen.. taidanpa itsekin katsoa vastaantulijoita :O
Ei minua niinkään mutta tissejäni kyllä ja oletettavasti myös p***ettäni, sitä on vaan vähän hankalampi itse huomata.
Kyllä, mutta en ole ihan massaa. Poikkean tyyliltäni taviksista.
Ei koskaan. Minuun suhtaudutaan kuin olisin näkymätön.
Jos menen ulkomaille isoon kaupunkiin niin siellä ei kukaan oikein katso vastaantulijaa. Mutta pienessä kaupungissa Suomessa kyllä tuijotetaan
Kyllä ainakin silloin, kun liikun lasten kanssa, joista toinen istuu pyörätuolissa.
Tällaista vampyyria tuijotetaan aina :)
T. Goottiäiti
Kyllä aika usein tuijotetaan. Huomattavasti enemmän kuitenkin tuijotetaan miestäni, ja minuakin entistä enemmän kun olen hänen seurassaan.
Tuijotetaan. Ärsyttävää. Yksi mies meinasi kävellä tolppaan kun tuijotti. Enkä edes ole mikään erikoisemman näköinen.
Tuijottamisesta sain kerran vainoharhakohtauksen ja kotona googletin oman nimeni, youtubesta etsin videoita joissa voisin olla ja muuta kivaa. Kuvittelin että muut tietävät itsestäni jotain ja tuijottavat sen takia :) en löytänyt mitään eli kai ne vaan tykkää tuijottaa.
[quote author="Vierailija" time="30.07.2015 klo 14:32"]Kyllä aika usein tuijotetaan. Huomattavasti enemmän kuitenkin tuijotetaan miestäni, ja minuakin entistä enemmän kun olen hänen seurassaan.
[/quote]
Onko erityisen komea?
Juu. Eikä se kai mikään ihmekään ole.
Kyllä. Luulen että se vaan johtuu tästä kaupungista missä asun. Koska ulkomailla isoilla paikkakunnilla ei tuijoteta
Joo. Joskus ahdistaa sen takia lähteä mihinkään jos on huono päivä. Useimmiten en jaksa välittää tai olen ystävällinen. Oon tavis tietääkseni.
Ei. Siis jos on kyse ihmisistä, julkisista paikoista, joissa mua ei tunneta.
Ei ole isoja tissejä tai pebaa enkä ole erityisen näyttävällä tavalla kauniskaan.
Lapset on nättejä, ei tuijoteta heidänkään kanssaan.
Tuijotetaan. En tiedä miksi. Oon iha normaali. Varmaan koska on nii pitkät hairit