Menin rakastumaan pelimieheen...
...ja nyt on sydän rikki. Vuosi tätä säätöä takana ja mies ei enää edes vaivaudu kysymään kuulumisia. No en minäkään enää viestejä laita. Viimeksi, kun yritin samalla tavalla unohtaa, kesti 8 viikkoa kun mies otti yhteyttä. Selityksenä, miten säikähti mun tunteita. No, sama ralli jatkuu taas ja enää en sitä sontaläjää takaisin ota.
Kommentit (6)
Hyvä, että osaat ottaa opiksesi. Se oli yksi elämänvaihe. Nyt tiedät mihin suuntaan ja mihin suuntaan ainakaan et etene.
hyvä. Uskalsit kokeilla ja käydä sen läpi. Mukavaa kesää. Lue hyviä kirjoja ja ulkoile.
[quote author="Vierailija" time="15.06.2015 klo 20:51"]Mistä päättelit, että on pelimies? Jos hän ihan oikeasti säikähti sinun tunteita, jos et ole ikinä mitään ihastumiseen viittaavaa tehnyt hänelle? Oliko teillä vain seksisuhde, joka sinunkin puolelta piti olla sellainen?
[/quote]
On tiennyt mun tunteista jo kauan. Silti tekee tätä mulle. Ja ei meillä alunperin mikään seksisuhde ollut, mutta sellaiseksi se on mennyt. Ap
Oliko aito pelimies vai lassukka-pelimies? Jälkimmäinen toimii oppaiden mukaan ja laskee viikkoja milloin ottaa sinuun taas yhteyttä. Päämääränä on koukuttamisesi. Kaikki on laskelmoitua ja sääntönä on, että lassukan pitää hillitä tunteitaan ensimmäinen vuosi, kunnes mato on koukussa. Oikea pelimies ei vain välitä, tekee mitä lystää eikä laskelmoi.
Minä retkahdin aikoinaan myös tuollaiseen mieheen (-Terveisiä vaan Timolle Kuhmoon!)
Miten sitä pystyykään jäämään koukkuun, vaikka tietää itsekin, ettei suhteella ole tulevaisuutta. Rimpuilin ja elelin hermorauniona kynnysmattona aivan liian kauan. Olisin varmaan jo jossain akkulaturissa, ellei nykyinen mieheni olisi tipahtanut eteeni<3
Pidä pää kylmänä ja housut jalassa, ansaitset taatusti parempaa! Tsemppiä:)
Mistä päättelit, että on pelimies? Jos hän ihan oikeasti säikähti sinun tunteita, jos et ole ikinä mitään ihastumiseen viittaavaa tehnyt hänelle? Oliko teillä vain seksisuhde, joka sinunkin puolelta piti olla sellainen?