Haluan röökiä - taas
Kommentit (9)
Ei kannata. Menee ihan liikaa rahaa röökiin, puhumattakaan terveyshaitoista. Vaikka kuinka tekee mielin, niin ei kannata, kyllä se himo menee ohi ja sitten oot iloinen myöhemmin ettet poltellut.
[quote author="Vierailija" time="15.06.2015 klo 01:57"]Ei kannata. Menee ihan liikaa rahaa röökiin, puhumattakaan terveyshaitoista. Vaikka kuinka tekee mielin, niin ei kannata, kyllä se himo menee ohi ja sitten oot iloinen myöhemmin ettet poltellut.
[/quote]
Se onkin outoa, kun näitä himoja iskee säännöllisesti ja aina pääsen niistä yli.
Olen jopa impannut tulitikun hajua ja yrittänyt saada sillä röökihimoa lieventymään XD
Ketä vittua sä luulet ett tää kiinnostaa?!
[quote author="Vierailija" time="15.06.2015 klo 02:01"]Ketä vittua sä luulet ett tää kiinnostaa?!
[/quote]
XD
Nyt muistankin miksi en sanonut ensimmäiselle ihastukselleni mitään. Poltti nimittäin. Ei kovin järkevä ensivaikutelma jos yrittää tappaa itsensä hengittelemällä 2000 eri myrkkyä, joista osa kehitetty addiktiota lisäämään. Näistä on lista jossain.
Onko sähkötupakat yhtään järkevämpiä? Niissä ehkä on vain muutama aine mutta järkevän naisen pitäisi osata perustella sen käyttö älykkäästi. Polttaako naiset siksi kun se antaa jonkin vaikutelman, siksi kun nikotiinista saa jotain, siksi kun muutkin niin tekevät vai miksi. Veikkaanpa että osa on niin vajakkeja etteivät osaa edes tähän vastata mitään suoraan kiertelemättä. Nyt tietysti vastaus helpottuu kun annoin muutamia mahdollisia vastauksia. Tunnistan kuitenkin kuulustelussa valehtelijat ja sitten en voisi enää luottaa jos on syytä epäillä pientäkään valetta.
Mä en enää. 16kk ilman.