Voi että mua ahistaa tää maailman meno ja kaikki paha mitä ihmiset tekee toisilleen ja varsinkin lapsille ja vauvoille :¨(
Joka päivä saa lukee jostain kaikkia kamaluuksia, eikä niitä juttuja voi oikein välttyä lukemastakaan. Kaikista eniten ahistaa varsinkin vauvojen ja lasten surkeet kohtalot, mitä viimepäivinäkin on saanut lehdistä ja tältäkin palstalta lukea. Ja nytkin jossain päin maailmaa lapsia ja vauvoja raiskataan ja tapetaan tai kuolevat kun ihmiset eivät välitä ja tehdään ties mitä hirveyksiä. Nämä asiat vain pyörivät mun päässä enkä saa niiltä ajatuksilta rauhaa. Toissa yönä näin unta jossa joku teki pahaa mun 3v tytölleni, heräsin ja tarkistin että tyttö on varmasti sängyssään, pitelin tyttöä kädestä hetken ja itkin. Miten ikinä voin suojella omia lapsiani pahalta maailmalta ja kuka suojelisi niitä ketä ei edes omat vanhemmat halua suojella???
Kommentit (3)
heikompia(lapsia) kohtaan, niin käy kimppuun kuin naarasleijona. eikä välitä yhtään mitä muut ajattelee sillon...
perheestäsi, läheisistäsi ja niistä jotka apusi voi tavoittaa. Tähän on pakko lainata Äiti Teresan viisaita sanoja " jos haluat parantaa maailmaa, mene kotiin perheesi luo" .