G: Mitä ostaa LIDLISTÄ?
Huomasin että riisi olisi hyvää sekä tomaattimurska, mutta mitä muuta voisin ostaa? Mitä te suosittelette? Onko pakasteet hyviä? kalat?
Kommentit (7)
Esim. lohkoperunat ja grillatut broilerileikkeet on hyviä, jotkut kalatkin, mutta en enää muista mitkä. Pitsat on liian suolaisia ja jotkut suorastaan pahoja. Maidot ja jugurtit sieltä kannattaa ostaa, samoin monia kemikaaleja ja säilykkeitä. Karkit on halpoja, suklaat ihania. Keksit kannattaa myös ostaa Lidlistä ja tietenkin vihannekset.
No, onpa makuja erilaisia. Me ei tosiaan tykätä Lidlin pakastepitsoista.
Mustikkakeittoa
Maitoa
Piimää
Näkkäriä, hapankorppuja
Pillimehuja
Maustamaton jugurtti
Raejuusto
Kilon pusseja pakastevihanneksia
Hyviä juustotarjouksia välillä
Wc-paperi
varsinkin sorbetit pyöreissä purkeissa. Hedelmä- smoothiet 2,5 dl pulloissa. Suklaat, appelsinimehu, joka on lasipullossa.
Viime aikoina ollaan keskitetty ostokset sinne, koska siellä on yksinkertaisesti halvempaa. Esim. HK-ruokatalon pakkaamaa lihajalostetta myydään erilaisessa paketissa puolta halvemmalla kuin marketissa! Valikoimaan on tullut paljon kotimaisia elintarvikkeita. Ihan ehdottomia sieltä ostettavia ovat pasta, vaipat, hedelmät ja vihannekset, pesuaineet, pakasteet, leikkeleet... muutamia mainitakseni.
millasia jäätelöitä suosittelette? vai onko kaikki hyviä? Ne uudet kassat ovat ainakin aivan huippujuttu ja siksi olen miettinyt, jos alkaisin useammin käymään lidlissä :)
meillä siis lidl ja s market saman katon alla joten voisi käydä kummassakin.
samoin minijätskit ja sour worms karkit.
lidlin vaipat rankattiin jossain kuluttajatestissä parhaiksi ja meilläkin ovat toimineet tosi hyvin, edullisia myös. vessapaperia ja hiuskiinnettä myös ostan, sekä kokista :)
hehee mikä white trash ostoslista :)
noh hedelmät ja vihannekset hankin Sokokselta :D