Iltalehti Mertala?
Iltalehden sivuilla otsikko Mertala avautuu televisiossa. Onko jollain lehteä et vois katsoa koska tämä ohjelma tulee ulos televisiosta?
Kommentit (5)
Eihän siinä nyt ole mitään erityisen kummallista. Itse rakastuin toisella paikkakunnalla asuvaan mieheen, jolla oli siellä yritys ja lapsi ex-suhteesta. Itselläni oli ura 200 kilometrin päässä hänestä, eikä saman alan työpaikkoja ollut hänen paikkakunnalaan. Kumpikaan ei voinut muuttaa ilman isoja uhrauksia/muutoksia. Lopulta muutin, kun löysin sopivan työpaikan "viereiseltä" alalta.
Minusta uusperhetilanteissa, joka Mertalallakin on, on vain järkevää pitää omat kodit esim. siihen asti että lapset muuttavat pois kotoa (tai ovat hyväksyneet vanhempien uudet puolisot ja lapset täysin).
Onko kellään tietoa koska ohjelma tulee?
Tuntuu kyllä hassulta kun luulin että se on suoralähetys.
Aika paukku olisi jos kertoisi olevansa kaveripohjalta ostettu seuralainen... Aika erikoista olla kihloissa ja asua erillään