Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En kyllä ikinä uskaltaisi mennä Venäjälle!!

Vierailija
17.05.2009 |

.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
17.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mä olen ollut useastikin.

Vierailija
2/4 |
17.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja oloni oli monesti turvallisempi kuin helsingin keskustassa. Asuin Moskovassa. Ihana,mielenkiintoinen,eläväinen kaupunki.Ihmiset symppiksiä!ja olen siis itse täysin suomalainen. Toivottavasti saat ennakkoluulosi kumoon ja pian!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

t: kymmeniä kertoja käynyt

Vierailija
4/4 |
17.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

käydä siellä kuin unissaan. Olen käynyt pietarissa monia kertoja ja voin kertoa, että esim ostos- ja ravintolatarjonta on siellä noin 25 x parempi kuin jossain kuppaisessa Helsingissä.

Ihan kammottavaa, miten ihmisten käsitys Venäjältä on jotain vuodelta -82. Ihmiset ei esim tajua, että vaikkapa vaatekauppojen tarjonta on kirinyt siellä Suomen ohi jo vuosia sitten, kenkä- ja laukkukaupoista nyt puhumattakaan. Siellä pn nähtävyyksiä. museoita, jne. Ja ihmiset ovat oikeasti ystävällisiä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä yhdeksän