KERRO KETÄ RAKASTAT! KIITOS...!=)
Kommentit (12)
Sitten miestäni ja kolmanneksi masuvauvaa.
Rakastan lapsiani ja äitiäni.Itseäni en valitettavasti kovinkaan paljoa.
ja sitten toisella tapaa omaa lapsuudenperhettäni; äitiä, isää, siskoa ja veljeä. Sekä siskon lapsia ja omia isovanhempia.
rakastan itseäni, miestäni, lapsiamme, "isompaa "perhettäni ja tietysti luontoa!
-omat lapseni, joita on kolme
-mieheni
-mummini
-pikkuveljeni
-kummilapseni
-äitini
Sitten tulee paljon muitakin, mutta nämä voin erottaa siitä muusta joukosta
miestäni, lapsuuden perhettäni, mummoa, miehen perhettä ja erityisesti hänen toista mummoaan, koiraani, useita rakkaita ystäviä. Edesmenneitä sukulaisia ja lemmikkejä. Sitten on joitain muita ihmisiä, joihin on syvä kunnioituksen ja kiintymyksen asenne, jota voisi ehkä rakkaudeksikin sanoa, kuten terapeuttini ja muutamat elämän suunnannäyttäjät... Joitakin kirjallisia muita taiteellisia teoksia rakastan myös, vaikka ne eivät henkilöitä olekaan. Ja itsessäni on paljon asioita, joita rakastan.
sitten lapsiani.
Muita rakkaita ovat sitten isä ja veli, mummo ja pappa, vaari. Ystävätär, joka on kuin sisko. Pari serkkutyttöä. Miehenkin vanhemmista tykkään joskaan en ehkä suorastaan rakasta.
Monet rakastamani ihmiset ovat jo kuolleet, toki muisto elää edelleen.
Ensimmäisenä itseäni (en oikein usko, että muita voi rakastaa, jos ei tseään rakasta), sitten IHANAA miestäni, lapsiamme, omia lähisukulaisia ja tietysti elämää yleensä ja luontoa!
Sekä miestäni, lasteni ihanaa isää.
Mummoani joka on jo kuollut, rakastan ja hellin hänen muistoaan, vaikka kuolemasta on todella paljon aikaa.
Rakastan veljeni lapsia.
Vanhempiini ja sisaruksiini minulla on rakkaus-ärtymys-suhde.
ja sitten tulee naapurin mies, joka auttaa kaikessa hädässä, joo, siinäkin hädässä.
Lasten isään ei ole enää tunteita, menee missä lie
Yhtä tai useampaa...!:)
Minä omaa miestä ja lapsuuden perhettä (äiti, isä, sisko, veli) +osaa miehen sukulaiaista sekä osaa omista sukulaisista.