Annanko lapsiltani pieneksi menneet vaatteet A) ystävälleni, jonka...?
.
Kommentit (12)
Puhuuko kukaan A:n puolesta? A elää avoliitossa ja vain mies on varakas.
ap
A:han sentään osaa huolehtia taloudestaan, B haikailee yli varojensa.
kiinni ennen avoliittoa hankkimastaan normaalista varallisuudesta, niin ettei sekin kuluisi lasten ylläpitoon. Miehensä kanssa hän tappelee perheen budjetista, joka on oikeasti minimaalinen.
ap
B:llä on hienompi asunto kuin miellä, mutta siinä on enemmän velkaakin.
ap
tai ei kummallekaan, jos sinua haittaa B:n halu pitää kiinni "heille liian hintavasta omistusasunnosta". Työttömyys lienee tilapäinen olosuhde. A:lle ei, koska piheyttä ja ilkeyttä ei pidä koskaan tukea.
Myy ne vaikka kirpparilla huokeaan hintaa. Menevät varmasti jollekin tarvitsevalle ja loput käyt vaikka tunkemassa UFF:n laatikkoon. Kaikki hyötyy. :)
Eikös ne vaatteet pitäny antaa niille jotka niitä tarvitsee eli lapsille.
Mitä merkitystä sillä on, millaset vanhemmat lapsilla on, niitä kun ei voi valita.
Pyydä naiset yhtä aikaa penkomaan ja molemmat saa valita mieleisensä. Ehkäpä kaikki vaatteet eivät edes miellytä molempia. Itsekin olen saanut lahjoitusvaatteita, joiden tiedän lojuvan kaapin pohjalla kunnes jäävät pieniksi, kun ovat omasta mielestäni hirveän näköisiä, vaikkakin siis hyväkuntoisia ja jonkun toisen mielestä varmasti kauniitakin.
lapset kulkevat luokattoman huonoissa rääsyissä, vaikka vanhemmat ovat hyvin varakkaita (pihi ja ilkeä mies) vaiko B) ystävälleni, jonka lapset kulkevat ihan ok vaatteissa, mutta työttömyys vie nyt talouden tiukoille, kun eivät halua luopua heille liian hintavasta omistusasunnostakaan (paljon lainaa)?