Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kärsitkö raskausaikana selkäkivusta ja oliko vaiva jo ennen raskautta?

Vierailija
10.04.2009 |

.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
10.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ennen raskautta oli sekä alaselkä että niska-hartiaseutu enempi tai vähempi kipee. hierojakin ihmetteli, miten olin saanut niska-hartiaseudun niin kovaksi. nyt raskauden aikana taasen ei ole ollut juuri mitään ongelmia. vain välillä alaselkä väsynyt, kun mahan kasavaessa painopiste siirtynyt.

Vierailija
2/3 |
10.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

noin 20 rv:lta lähtien. Ajoittain vaikea kävellä, istua, tehdä mitään. Synnytys pelotti (toinen ), että jos en pystykään iskias-kivulta ponnistamaan. Laitetiin epiduraali synnytyksen käynnistyttyä ja käikki meni hyvin. Iskiaskin jäi synnytyssalin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
10.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosi aikaisesta tuli semmoinen vaiva, että jos makaan selälläni kovalla alustalla (lattialla, lauteilla, penkillä) niin oikean lonkan sisällä jossain tuli ihan kammottava iskiassärky. Se ei ole tähän mennessä vaivannut, jos muistan siis olla makaamatta kovilla alustoilla. Mitään vastaavaa vaivaa ei ole koskaan ennen ollut. Toivottavasti ei lisäänny jokahetkiseksi ja arkipäiväiseksi, on sen verran ikävää. Ja myös vaarallista, koska portaissa kävellessä särky saattaa heittää jalan alta, siinä pian kaatuu.



rv 15+4

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän kolme