Miten työpaikallasi reagoitaisiin, jos ottaisit evääksi happy meal-aterian?
Kommentit (10)
50v mies varmaan sanois, että matkit mua! Se on käyny jo pari vuotta aina maanantaisin Mäkkärin autokaistalta hakemassa itselleen Happy Mealin. En kyllä ite tilais, koska se juoma on niin pieni, mutta muuten kyllä menis.
koska on niin kiireistä, että jokainen syö silloin kun ehtii. Kukaan ei oo samaan aikaan syömässä.
siinä Happy Meal -boksissa. Lähin Mäkkäri kun sattuu olemaan n. 70km päässä. :D
Tietävät kyllä, että mulla on pieniä lapsia ja ajattelisivat varmaan, että syön niiltä ylijääneitä... On mulla ollut eväänä joskus pilttiä ja kaiken maailman kidius pikkujogurttejakin eikä koskaan kukaan ole puuttunut mun eväisiin.
Yleensä jos työmaalla sattuu useampi henkilö samaan aikaan tauolle/evästämään, tuleehan sitä silmäiltyä muiden eväitä jotta saisi itsekin uusia vinkkejä ainaisten leipien ja jogurttien tilalle. Meillä mm. kebabrulla ja pizza saavat porukassa aikaan kateellisia kommentteja ja nälkäisiä huokauksia joten uskoisin mäkkisafkan tekevän saman riippumatta mitenkään siitä onko kyseessä BigMac- vai Happy Meal-ateria :)
kukaan ole mitenkään reagoinut. Ihan sama.