Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ärsytin anoppia tahallani pari päivää ja olen nyt tyytyväinen

Vierailija
07.03.2009 |

kyllä tälläkin palstalla on ihan tarpeeks niitä jotka nuoleskelee anopia vaikka kka olis millanen noita tahansa.



mun anoppi ei onneksi puutu meidän asioihin, enkä hetkeäkään sellasta touhua katteliskaan.

laittakaa ne huonosti käyttäytyvät anopit kuriin

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
07.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja ovi oli auki, koska appiukko ruodasi tavaraa mökistä autolla. Olis anoppi hakenut lapselle ne sukkahousut jos kerran pelkäsi että tenavalla varpaat jäätyy.

Vierailija
2/5 |
07.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Teitä oli sitten ainakin kaksi uhmaikäistä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
07.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos se olisi kiva ja mukava, edes jossain mielessä, niin toimisin toisin. Ei ole enää vuosiin huvittanut edes yrittää sen kanssa muuta linjaa.

Vierailija
4/5 |
07.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oltiin appivanhempien kanssa lomailemassa ja anoppi rupesi kaivelemaan vanhoja asioita ja nälvimään aina ohimennen meidän perheen kasvatustapoja.



No, minähän lisäsin vettä myllyyn ja tein tahallani kaikki niin että anoppia varmasti ärsytti. Jos anoppi huomautti että ovi on auki ja lapsella liian vähän sisävaatteita, en tehnyt elettäkään vaikka anoppi asiasta 3 kertaa mainitsi. Totesin vaan ukolleni, että laita se ovi kiinni.



Sitten kun huomasin että anoppia otti kaaliin uhmaikäisen kirkuminen, en tahallaankaan tehnyt mitään lopettaakseni uhmiksen kirkumista, vaikka tiedän mistä narusta olisi pitänyt vetäistä.



Ja kun anoppi arvosteli sitä miten sain uhmiksen suotumaan pukemiseen, niin minä vaan totesin anopille että tuossa on tenava, sopii tulla kokeilemaan millä konstilla arvon anoppi saa lapselle vaatteet päälle.



Mitä enemmän anoppi hiiltyi, sitä enemmän minä häntä tahallani ärsytin.

Vierailija
5/5 |
07.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja oven voi tosiaan laittaa perässään kiinni.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi seitsemän kuusi