Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Liika jännitys vie erektion

Vierailija
05.03.2009 |

Minulla on aina ollut ongelmana jännittäminen, jo teininä ekakerta ja monesti sen jälkeen on käynyt niin ettei seiso juuri silloin kun pitäisi. Erityisen harmittavaa tämä oli nuorena, kun tuntui että seisokki on 23 tuntia vuorokaudessa, mutta kun sitten kerrankin olisi saanut pillua, niin silloin ei.



Monille miehille varmaan tuttua, kuten sekin että ajan mittaan ja parisuhteessa ongelma katosi. Mutta minulla ei kadonnut kokonaan. Luulen että jotain on jäänyt takaraivoon noista nuoruuden kolauksista, ne eivät kuitenkaan ole se perimmäinen syy. Muissa tilanteissa kuin seksissä en jännitä - enää - koska olen jo tottunut kovissakin paikoissa olemaan.



Oireet ovat kuin lievässä paniikkihäiriössä, en tiedä auttaisiko terapia. Millä saisi itsensä psyykattua, olisiko jotain itsehoitomenetelmää ? Onko kellään kokemuksia?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
06.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä mikä auttaisi, ehkä viagra.

Vierailija
2/2 |
07.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei muutakun Cialista hakemaan.. ottaa parikertaa niin sit ei enään tarvii jännitellä sitäkään asiaa.. Yleistähän toi on varsinkin just kun tapaa uuden ihmisen niin sitä jännittää kaikkea turhaa..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kaksi yksi