Sopiiko kiilakorkokengät aikuiselle naiselle?
siis on korkoa ja nyörit edessä, kaksiväriset, pääväri musta. Ihan pikkuisen on tehosteena valkoista. Miltä kuulostaa?
Kommentit (9)
Ei enää korkoja yli 30-vuotiaille, rivon näköistä!
Tottakai kiilakorko sopii aikuiselle naiselle, miksi ei sopis?
minä puolestani hurraan kiilakoroille, olen 13-vuotiaasta kulkenut 10 cm koroissa, ja nyt 45v. mielelläni talviliukkailla kuljen kiilakoroissa, ne eivät uhkaa mennä poikki. Muutamat korot on lähteneet kun liukastuu kunnolla.
Muistan kun olen ollut viimeisilläni raskaana niin täällä on kommentoitu ettei silloinkaan voi olla koroissa...
Relaa vähän! Naurettavaa kun aikuiset akat lopettaa olemasta kauniita, haluttavia, ihania naisia! Ihan sama mitkä kengät, kun kannat ne NAISELLISELLA kunnialla. Eläköön naiseus! Mummona ehtii olla sit joskus 80 + , jos se nyt sittenkäänn on tarpeen. Siis ei mitään pahaa mummoja kohtaan, jokainen taplaa tyylillään kehdosta hautaan, Ja se jokaiselle suotakoon, ihan sama minkälaiset kengät... Rentoutukaa leidit ja olkaa omia itsejänne!
Ei kiilakorot ole nykyään mikään teinijuttu. Ne on tyylikäs muotijuttu. Täällä Ranskassa niitä näkee ihan kaikenikäisillä. Ehkä vähiten teineillä
Ne on niin naiselliset kuin olla ja voi!! Teineillä ne näyttää lähinnä naurettavilta! Idiootti täytyy tuon olla, joka sanoo, että ei yli 30 vuotiaille korkokenkiä! Just sen ikäsillehän ne on suunniteltu!
en osaa kiilakorkokenkiä käyttää. Nättejä ovat ja hyvin sopivat aikuiselle naisellekin mutta jostain syystä en ne ei vain ikinä tunnu sopivan minun tyyliini. Nätit kengät oli tuossa jonkun laittamassa linkissäkin, ehkä vielä joskus opin noitakin käyttämään
ne eivät ole aikuisen naisen asuste. Andiamosta ja Anttilasta saa ihan kivoja kenkiä.