Huutonetistsä, pitääkö mainita väri ilmoituksessa?
Näkeehän tuon kuvastakin. Käyttääkö kukaan väriä hakuperusteena, kun etsii lapselle vaatteita? Ajattelin, että tuollainen hakuhan ei pure, jos en kirjoita tekstiin vaatteen väriä. Onko jotenkin tyhmää laittaa itsestäänselvyyttä, kun kuvakin on? :)
Kommentit (4)
Itse laitan aina otsikkoon värin jos kyse on esimerkiksi vaatteesta. Se on myös ostajalle helpompaa kun selviää vähemmällä selailulla.
Esimerkiksi paidasta kirjoitan otsikon tähän tyyliin.
Naisten punainen H&M T-paita koko 40
Sitten ilmoituksessa vielä kerron tarkemmin, mittoja paidasta jne.
Moni myös selaa osastoja ja silloin kyllä olisi mukavaa kun otsikossa jo mainitaan väri ja koko
Mä etsin viimeksi vaaleanpunaisia rattaita, rasittavaa summassa availla, kun väriä ei ole heti mainittu.
oikeasti olikin tummanruskeat joissa punaista eli kerro vaan väri, joidenkin kamera valehtelee värit, toisella tietokone. tässä tapauksessa myyjän kamera valehteli. piti vaan niin itsestään selvyytenä väriä ettei tajunnut sen vääristyneen kuvassa. toki yllätys oli positiivinen, hassua kyllä!