Nyt saa kylälilyt riittää! Miksi kutsua ihmisiä kyllän JOS ei nappaa!
Siis päivä oli ihan hanurista! Miksi kutsua kylään jos vaan mökötetään ja kiukutellaan ja ei edes kahveja keitetä! Ja oltiin siis täysin KUTSUTTUJA vieraita! Lapsillekin vain äristiin : (
Kommentit (3)
Mentiin sitten siihen aikaan kun piti. Nooh, herrasväki itse nousi juuri sängystä ja olohuoneen lattialla oli nukkumassa jotain edellisillan vieraita. Meillä oli kolme litraa jätskiä mukana ja emäntä heitti ne mitään sanomatta pakastimeen eikä kukaan saanut palaakaan.
Kökimme siinä sohvalla sitten puolisen tuntia ja koitimme nihkeästi keskustella kunnes tajusimme parhaaksi lähteä kotiin.
vierailulle mutta ei ilmeisesti olekaan sopiva hetki kyläilyyn. Lisäksi olisit voinut sanoa että mielestäsi ei ole sopivaa käyttäytyä noin. Heippa!!!!!!!!!!!!
Jotkut ovat dorkia ja eivät edes tajua käyttäytyvänsä moukkamaisesti vieraitaan kohtaan.
Mutta illan mittaan tilanne sitten kuitenkin karkas. Ja kukapa sitä kaameessa krapulassa jaksaakaan olla viehkeä emäntä.