kuka osaa auttaa lasten vaatemerkit
mitkä vaatemerkit olis suosittuja noin 7-8v tällä hetkellä ? ja siis oikeita "merkkejä" hakisin ei mitään H&M tai muuta vastaavaa. trendimammat auttakaa !!
Kommentit (7)
Mene lastenvaatekauppaan. Osta hienoja vaatteita. Älä täällä kysele.
ja halusin ostaa jotain mitä ei ehkä muuten vanhempien toimesta tms. lapselle tulisi ostettua tai siis jotain merkkiä, mutta en oikein tiedä että onko jotain sellasta joka nyt olis sitten ala-asteelaisten mieleen tai suosittu. olen vauvan äiti joten ei omaa kokemusta vähän isommista..
ap
toki näkyy sit paljon Benettonia, Espritiä, Timberlakea, Hilfigeriä ym, mutta jos lapset itse saa päättää niin ehdottomasti haluavat h&m:ään ostoksille. Minä vaan inhoan niitä vaatteita, ja senpä takia lapset tyytyykin mun ostamiin merkkivaatteisiin :).
Mä en oikein tykkää noista valtavirran jutuista ollenkaan ja siksipä tykkään ostaa mielelläni jotain muuta kuin H&M:ää tai sitten noita "hienompia" merkkejä. Tykkään että poikien arkivaatteissakin olisi joku juju. Käytännössä olen tilannut aika paljon pojille Minymon ja Me Toon vaatteita netistä (sekä Suomesta että ulkomailta). Valitettavasti vain meidän tokaluokkalainen alkaa kasvaa niistä koon puolesta ulos, kun 140 ei enää oikein riitä. Jos jollain on suositella jotain kivaa merkkiä, joka löytyy koosta 150 olematta "harmaa, synkkä, hirviö, lieskainen", niin otan mielelläni vastaan vinkkejä.
Tässä muuten jotain poimintoja meidän poikien vaatekaapista:
http://www.tinyzone.dk/picview.asp?pid=10140
http://www.tinyzone.dk/picview.asp?pid=12482
http://verkkokauppa.planeetta.net/epages/Planeetta.sf/fi_FI/?ObjectPath…
Olipa hankala löytää, kun paljon on jo näköjään loppuun myytyjä.
Minulla on 8 v poika ja hän ei vois vähempää välittää mistään merkeistä... Hän ei edes katso, millaisia vaatteita pistää päälle.... Suosikki on gapin huppari ja espritin college, mutta niillä ei ole mitään tekemistä merkin kanssa.